ŻARNOWIEC MARIA BURKWOOD W DONICY

Wysokość: 25-40 cm.
Stan: Doniczka P9.
Wiek: 2 lata.
Termin przesadzania roślin z doniczek do gruntu to wiosna, lato i jesień.
Cena: 14,50 zł 14.50
Ocena: 0
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

Żarnowiec 'Maria Burkwood' (Hypericum x hidcoteense 'Maria Burkwood') to urokliwa odmiana żarnowca, wyróżniająca się obfitymi, złocisto-żółtymi kwiatami i gęstym, zimozielonym ulistnieniem. Krzew ten jest doskonały do zastosowania w ogrodowych kompozycjach, oferując długotrwałe kwitnienie i łatwość uprawy. Odmiana ta została wyhodowana w Wielkiej Brytanii, będąc wynikiem starannej selekcji w celu uzyskania krzewów o wyjątkowych cechach dekoracyjnych.

 

Charakterystyka Żarnowiec 'Maria Burkwood'

'Maria Burkwood' osiąga do 1-1,5 metra wysokości i szerokości, prezentując zwarty wzrost. Liście są ciemnozielone, lśniące, z długością około 5 cm, pozostające na krzewie przez większość roku. Kwitnienie latem przynosi liczne, złocisto-żółte kwiaty o średnicy około 3-4 cm, które przyciągają wzrok i dodają koloru do ogrodu.

 

Kiedy Kwitnie Żarnowiec 'Maria Burkwood'

Kwitnienie odbywa się od czerwca do sierpnia, kiedy to 'Maria' Burkwood prezentuje obfite, złocisto-żółte kwiaty, tworząc efektowne kontrasty z ciemnozielonymi liśćmi.

 

Uprawa Żarnowca

Żarnowiec 'Maria Burkwood' preferuje stanowiska słoneczne do półcienistych i jest odporny na mróz. Najlepiej rośnie w dobrze przepuszczalnej glebie o umiarkowanej żyzności, o odczynie pH lekko kwaśnym do lekko zasadowego (pH 5.5-7.0). Zaleca się sadzenie sadzonek z przestrzenią co najmniej 0,5-1 metra między nimi, by zapewnić roślinom odpowiednią przestrzeń do rozwoju.

 

Zastosowanie w Ogrodzie

Dzięki jaskrawym kwiatom latem, 'Maria Burkwood' jest doskonała do tworzenia kolorowych akcentów w ogrodzie, zarówno jako soliter, jak i w grupach. Może być także używana do tworzenia niskich żywopłotów lub jako roślina okrywowa, doskonale komponując się z innymi roślinami.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium