ŻARNOWIEC MIOTLASTY VANESSE W DONICY

Wysokość: 25-40 cm.
Stan: Doniczka P9.
Wiek: 2 lata.
Termin przesadzania roślin z doniczek do gruntu to wiosna, lato i jesień.
Cena: 14,50 zł 14.50
Ocena: 0
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

Żarnowiec miotlasty 'Vanesse' (Hypericum patulum 'Vanesse') to atrakcyjna odmiana żarnowca, wyróżniająca się obfitymi, złocisto-żółtymi kwiatami. Jest to krzew idealny do zastosowania w ogrodowych kompozycjach, oferujący długotrwałe kwitnienie i łatwość uprawy. Odmiana 'Vanesse' została wyhodowana w Japonii, kraju znanym z bogatej tradycji w hodowli roślin ozdobnych.

 

Charakterystyka Żarnowiec Miotlasty 'Vanesse'

'Vanesse' charakteryzuje się zwartym wzrostem, osiągającym do 1 metra wysokości. Liście są jasnozielone, lśniące, z długością około 3-5 cm. Kwitnienie latem przynosi liczne, złocisto-żółte kwiaty o średnicy około 2-3 cm, które dodają koloru do ogrodu.

 

Kiedy Kwitnie Żarnowiec Miotlasty 'Vanesse'

Kwitnienie 'Vanesse' rozpoczyna się od czerwca do sierpnia, oferując obfite, złocisto-żółte kwiaty.

 

Uprawa Żarnowca

Preferuje stanowiska słoneczne do półcienistych i jest odporny na mróz. Najlepiej rośnie w dobrze przepuszczalnej glebie o umiarkowanej żyzności, w zakresie pH 5.5-7.0. Zalecane jest sadzenie sadzonek z przestrzenią co najmniej 0,5-1 metra między nimi.

 

Zastosowanie w Ogrodzie

Idealny do tworzenia kolorowych akcentów w ogrodzie, zarówno jako soliter, jak i w grupach. Może być także używany do tworzenia niskich żywopłotów lub jako roślina okrywowa.

 

Żarnowiec miotlasty 'Vanesse' to doskonały wybór dla ogrodników poszukujących łatwej w uprawie i efektownie kwitnącej rośliny, która ożywia ogród intensywnymi żółtymi barwami w okresie letnim.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium