PORZECZKA CZERWONA ROLAN

Wysokość: ok. 30-40cm.
Wiek: jednoroczna.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie sadzonki na czas transportu zabezpieczamy w balocie.
Cena: 10,50 zł 10.50
Ocena: 0
Dostępność: Przedsprzedaż sadzonek sezonowych rozpoczynamy od 1 września 2024.

Opis

Porzeczka czerwona ‘Rolan’ jest odmianą holenderską. Profesjonalni i początkujący ogrodnicy cenią ją za smaczne owoce. Roślina ma także walory estetyczne. Doskonale prezentuje się przy ogrodzeniach, podporach czy altanach.

 

Charakterystyka krzewu 

Roślina ma mocne pędy i wzniosły, lecz luźny pokrój. Liście ma intensywnie zielone o dość dużych rozmiarach. Kwitnie wczesną wiosną, a owocuje w pierwszej połowie lipca.

 

Owoc 

Owoce porzeczki zebrane są w długie grona. Dojrzewa równomiernie, dzięki czemu zbieranie plonów nie sprawia problemów. Nadaje się do zbioru ręcznego i maszynowego. Owoce porzeczki są smaczne i lekko kwaskowate. Osiągają też nieco większy rozmiar w porównaniu do innych odmian. Świetnie nadają się do spożycia bezpośredniego, ale także na przetwory np. mrożonki, galaretki, konfitury, kompoty czy nalewki.

 

Uprawa 

Krzew owocowy ‘Rolan’ jest łatwy w uprawie. Nie ma większych wymagań glebowych, choć najlepiej rozwija się na ziemi żyznej i przepuszczalnej. Najlepiej wybrać dla porzeczki stanowisko słoneczne, choć w półcieniu również się przyjmie. Odmiana ‘Rolan’ jest odporna na mróz i opadzinę liści. Wykazuje jednak wrażliwość na mączniaka amerykańskiego.

 

Zapylacze 

Roślina nie wymaga zapylaczy.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium