'ANANASNAJA' AKTINIDIA OSTROLISTNA ŻEŃSKA (Mini Kiwi) W DONICY

Wysokość: ok. 20-35cm.
Stan: doniczka P10.
Wiek: 2 lata.
Termin przesadzania roślin z doniczek do gruntu to wiosna, lato i jesień.
Cena: 22,50 zł 22.50
Ocena: 4.76923
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

 

Ananasnaja to jedna z najbardziej plennych odmian mini kiwi. Owoce przybierają czerwone zabarwienie skórki, czym zyskują na apetycznym wyglądzie. Można ją sadzić amatorsko, jak i towarowo. 

 

Charakterystyka krzewu

Aktinidia Ananasnaja to krzew silnie rosnący w pierwszych latach od posadzenia. Finalnie pędy osiągają długość nawet 12 metrów. Wymaga posadzenia przy podporze, którą może być pergola, altana czy ściana budynku. Pierwsze mini kiwi pojawią się w 3. lub 4. roku. Dostępne są krzewy owocowe w doniczkach. 

 

Owoc

Owoce mini kiwi Ananasnaja są średniej wielkości, z zieloną skórką, która silnie rumieni się na czerwono lub brązowo, od słonecznej strony. W smaku są one słodkie, z delikatną kwaskową nutką, jędrne i soczyste. Idealne do spożywania na surowo lub jako dodatki do deserów. Dojrzałość zbiorcza przypada na wrzesień.

 

Uprawa

Aktinidia Ananasnaja to krzew mrozoodporny w polskich warunkach. Bez uszczerbku wytrzymuje do -30 stopni Celsjusza. Co więcej, jest też odporny na susze. Preferuje stanowiska słoneczne, z silną podporą. Gleba powinna być żyzna lub średnia, najlepiej umiarkowanie wilgotna.

 

Zapylacze

Przykładowe zapylacze to: Male, Weiki, Adam.

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium