• 'ANANASNAJA' AKTINIDIA OSTROLISTNA ŻEŃSKA (Mini Kiwi) W DONICY

Wysokość sadzonki 45-60cm. Doniczka 1l.

Brak towaru
19.60
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru

Ananasnaja to jedna z najbardziej plennych odmian mini kiwi. Owoce przybierają czerwone zabarwienie skórki, czym zyskują na apetycznym wyglądzie. Można ją sadzić amatorsko, jak i towarowo. 

 

Charakterystyka krzewu

Aktinidia Ananasnaja to krzew silnie rosnący w pierwszych latach od posadzenia. Finalnie pędy osiągają długość nawet 12 metrów. Wymaga posadzenia przy podporze, którą może być pergola, altana czy ściana budynku. Pierwsze mini kiwi pojawią się w 3. lub 4. roku. Dostępne są krzewy owocowe w doniczkach. 

 

Owoc

Owoce mini kiwi Ananasnaja są średniej wielkości, z zieloną skórką, która silnie rumieni się na czerwono lub brązowo, od słonecznej strony. W smaku są one słodkie, z delikatną kwaskową nutką, jędrne i soczyste. Idealne do spożywania na surowo lub jako dodatki do deserów. Dojrzałość zbiorcza przypada na wrzesień.

 

Uprawa

Aktinidia Ananasnaja to krzew mrozoodporny w polskich warunkach. Bez uszczerbku wytrzymuje do -30 stopni Celsjusza. Co więcej, jest też odporny na susze. Preferuje stanowiska słoneczne, z silną podporą. Gleba powinna być żyzna lub średnia, najlepiej umiarkowanie wilgotna.

 

Zapylacze

Przykładowe zapylacze to: Male Zapylacz, Weiki Zapylacz.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png