• 'MALE' AKTINIDIA OSTROLISTNA ZAPYLACZ (Mini Kiwi) W DONICY

Wysokość sadzonki: 45-60cm Doniczka 1l

Brak towaru
18.96
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 24
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru
Zostaw telefon

Mini kiwi Aktinidia Ostrolistna Male jest zapylaczem dla krzewów żeńskich mini kiwi. Ma ładne liście i kwiaty, ale nie rodzi owoców. Użycza pyłku, by żeńskie odmiany mogły wydać plony.

 

Charakterystyka krzewu

Aktinidia Male jest pnączem, którego poszczególne pędy osiągają długość między 8 a 10 metrów. Przez pierwsze lata rośnie dość silnie, bo średnio 2 – 3 metry rocznie. Sadzi się je przy podporze, którą może być słup, płot, szpaler czy ściana. Na przełomie maja i czerwca pojawiają się drobne białe kwiaty, których pyłek służy do zapylania kwiatów odmian żeńskich. Dostępne są krzewy w doniczkach.

 

Uprawa

Zapylacz mini kiwi Male jest odporny na mróz i choroby. Aby krzew zdrowo się rozrastał, wymaga słońca i wody. Gleba powinna być przepuszczająca, średnio wilgotna. Jeden krzew jest w stanie umożliwić zapylenie około 5 krzewów żeńskich. Można go także posadzić wyłącznie dla walorów dekoracyjnych, wtedy sadzonki umieszcza się w odległości 1 metra od siebie.

 

Male jest bardzo dobrym zapylaczem dla wszystkich mini kiwi dopuszczonych do uprawy w Polsce: Jumbo, Lucy, Hardy Red, Ananasnaja, Sentyabraskaya, Weiki.

Podpis
E-mail
Zadaj pytanie