• 'MALE' AKTINIDIA OSTROLISTNA ZAPYLACZ (Mini Kiwi) W DONICY

Wysokość sadzonki: 45-60cm Doniczka 1l

14.90
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Duża dostępność

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

Mini kiwi Aktinidia Ostrolistna Male jest zapylaczem dla krzewów żeńskich mini kiwi. Ma ładne liście i kwiaty, ale nie rodzi owoców. Użycza pyłku, by żeńskie odmiany mogły wydać plony.

 

Charakterystyka krzewu

Aktinidia Male jest pnączem, którego poszczególne pędy osiągają długość między 8 a 10 metrów. Przez pierwsze lata rośnie dość silnie, bo średnio 2 – 3 metry rocznie. Sadzi się je przy podporze, którą może być słup, płot, szpaler czy ściana. Na przełomie maja i czerwca pojawiają się drobne białe kwiaty, których pyłek służy do zapylania kwiatów odmian żeńskich. Dostępne są krzewy w doniczkach.

 

Uprawa

Zapylacz mini kiwi Male jest odporny na mróz i choroby. Aby krzew zdrowo się rozrastał, wymaga słońca i wody. Gleba powinna być przepuszczająca, średnio wilgotna. Jeden krzew jest w stanie umożliwić zapylenie około 5 krzewów żeńskich. Można go także posadzić wyłącznie dla walorów dekoracyjnych, wtedy sadzonki umieszcza się w odległości 1 metra od siebie.

 

Male jest bardzo dobrym zapylaczem dla wszystkich mini kiwi dopuszczonych do uprawy w Polsce: Jumbo, Lucy, Hardy Red, Ananasnaja, Sentyabraskaya, Weiki.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png