BORÓWKA AMERYKAŃSKA BLUECROP W DONICY

Wysokość: 30-50cm.
Stan: doniczka C2.
Wiek: 2 lata.
Termin przesadzania roślin z doniczek do gruntu to wiosna, lato i jesień.
Cena: 15,80 zł 15.80
Ocena: 4.81
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

 

Dla osób, które poszukują dającej smaczne owoce, wczesnej odmiany borówki, polecamy borówki Bluecrop. Ten gatunek pochodzący ze Stanów Zjednoczonych dorasta do dwóch metrów wysokości w odpowiednio żywnej, wilgotnej glebie. To jeden z najpopularniejszych gatunków borówki gwarantujących wczesne zbiory.

 

Owoce w przypadku tego krzewu pojawiają się pod koniec lipca, ale dojrzewają nawet do września, co znacznie wydłuża możliwość eksploatacji krzewów. Borówki są stosunkowo duże, mają jasnoniebieski kolor i są pokryte białawym nalotem. Mają słodki smak – nadają się do jedzenia bezpośrednio, dlatego często dostępne są w sklepach. Jednocześnie stanowią świetną bazę do przetworów, a także dodatek do smacznych kompotów.
 
 
 
Borówki Bluecrop to krzewy owocowe idealne zarówno do nasadzeń w przydomowym ogródku, jak i w dużych plantacjach. Zapewniają obfity plon, a dodatkowo są odporne na bardzo niskie temperatury i mróz poniżej -30 stopni. Zerwane owoce dobrze znoszą transport i przechowywanie. Odmiana ta jest samopylna, ale dobrze rośnie w sąsiedztwie innych odmian borówki.
 
 

Charakterystyka krzewu

Krzew borówki amerykańskiej Bluecrop dorasta do wysokości nawet 2 metrów. Ma kulisty luźny pokrój. To odmiana borówki wysokiej, więc w dogodnych warunkach wzrostu konieczne jest podwiązywanie gałązek. W naszym sklepie dostępne są borówkowe krzewy owocowe w doniczkach.
 
 

Owoc

Owoce borówki Bluecrop są bardzo smaczne, aromatyczne, słodko-winne. To duże, okrągłe jagody o jasnoniebieskiej barwie, pokryte delikatnym nalotem. Można spożywać je na surowo lub wykonywać z nich przetwory. W dobrym roku, z jednego krzewu można zebrać nawet 9 kg owoców. Dojrzałość zbiorcza przypada na koniec lipca, ale zbierzemy wtedy większość jagód. Pozostałe będą sukcesywnie dojrzewać do początku września.
 
 

Uprawa

Krzewy borówki noszą mrozy nawet do -35 stopni Celsjusza. Gleba powinna być żyzna, wilgotna, o odczynie kwaśnym.
 
 

Zapylacze

Borówka amerykańska Bluecrop jako jedna z nielicznych nadaje się do nasadzeń jednoodmianowych, bo jest samopylna. Jadnak zasadzenie w pobliżu innej odmiany daje gwarancję lepszego plonu. Przykładowe odmiany wspomagające to: Berkeley, Chandler, Rubel.
 
 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium