• BORÓWKA AMERYKAŃSKA CHANDLER W DONICY

Wysokość krzewu ok. 25-50cm /Doniczka 1,5L.

13.12
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Duża dostępność

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

Docelowa wysokość krzewu: 1,5m/2,5m
Dojrzałość zbiorcza: koniec lipca
Barwa owoców: niebieski/fioletowy
Miąższ : słodko-kwaśny
Rozmiar owoców: duża
Mrozoodporność: -30°C
Stanowisko: słoneczne
Pochodzenie:

USA

 

Wśród wszystkich borówek to odmiana borówki Chandler może pochwalić się największym owocami. Krzew dorasta do około półtora metra. Na słonecznym stanowisku i w żyznej, kwaśnej glebie daje obfite plony już od końca lipca aż po wrzesień. Z jednego krzewu można uzbierać do 8 kg owoców o dużej średnicy. 

Borówki są bardzo duże, równomiernie okrągłe. Mają niebieski kolor oraz lekko zielonkawy, słodki miąższ. Dobrze nadają się do jedzenia w formie świeżych owoców, aczkolwiek sprawdzą się też w przetworach, ciastach albo jako dodatek do gotowych dań. Owoce łatwo się przechowują, dobrze znoszą transport i mrożenie, przez co są cenione w uprawach przemysłowych prowadzonych na większą skalę.

Bez względu na to, czy poszukiwane są krzewy owocowe do przydomowego ogródka, czy też uprawy przemysłowej, borówki Chandler będą dobrym wyborem. Krzewy są dostępne w doniczkach. Dla uzyskania największej efektywności krzewów owocowych i dużego rozmiaru owoców wymagają posadzenia w towarzystwie innych upraw, a także zapylenia.

Charakterystyka krzewu
Borówka amerykańska Chandler dorasta do około 1,5 metra wysokości. Krzewy są gęste i rozłożyste. Plonują obficie, bo nawet do 8 kg z krzaka. Dostępne są krzewy owocowe w doniczkach.

Owoc
Owoce borówki Chandler są bardzo duże. Mogą osiągać nawet 2,5 cm średnicy! Kolor skórki jest jasnoniebieski, a miąższu zielony. W smaku są bardzo przyjemne, słodkie. Jagody dojrzewają nierównomiernie, zbiór może być rozłożony nawet do 6 tygodni. Zazwyczaj pierwsze dojrzałe owoce gotowe są do spożycia pod koniec lipca. Ostatnie zbierzemy we wrześniu.

Uprawa
Chandler to borówka amerykańska dość dobrze odporna na mrozy, przyjmuje się wartość graniczną -28 stopni Celsjusza. Ziemia do uprawy powinna być żyzna, przepuszczalna, kwaśna, wilgotna. Lubi miejsca słoneczne, osłonięte od wiatru.

Zapylacze
Borówka amerykańska Chandler będzie owocować posadzona samodzielnie, ale nie ma co liczyć na bardzo duże owoce i plony. Zbiory polepszy zapylenie przez pyłek pochodzący z odmian takich jak: Bluecrop, Bluegold, Nelson, Blueray.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png