CZEREŚNIA SUNBURST

Czeresnia-Sunburst.jpg
  • promocja
Podkładka: Colt.
Wysokość: przycięta do ok. 170cm.
Wiek: 2 lata.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie.
Cena: 21,00 zł 35,00 zł 21.00
Ocena: 4.75362
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

 
Kanadyjska odmiana, krzyżówka Van x Stella. Genetycznie powiązana z Czereśnią Lapins. Odmiana wydaje największe czereśnie, dostępne na naszym rynku(nawet 20g!). W Polsce mało znana. Sadzonki Czereśni Sunburst sprzedajemy w formie odkrytego korzenia, wiosną oraz jesienią.

 

Charakterystyka drzewa

Silny wzrost,  korona wzniosła i dobrze zagęszczona o licznych krótkopędach. Docelowa wysokość drzewa to ok 4m(podkładka Colt). Kwitnie białymi kwiatami.


Owoc

Czereśnia Sunburst to odmiana o dużych, wręcz gigantycznych owocach. Zazwyczaj ich masa jest w przedziale ok. 12-15g, jednak dobrze pielęgnowane drzewa mogą mogą wydawać świetne okazy. Dojrzałe owoce z zewnątrz są ciemne, w środku mocno czerwone. Odmiana słodka, przepyszna. Miąższ jest chrupki oraz soczysty. Pestka średniej wielkości, dobrze odchodzi od miąższu. Ze względu na swoją delikatną skórkę, nie nadają się do transportu oraz średnio się przechowują. Zbioru możemy dokonywać na początku lipca.
 
 

Uprawa

Drzewo jest odporne na mróz oraz choroby. Młode sadzonki mogą wymagać zabezpieczenia na zimę. Przy nasadzeniu warto użyć gleby żyznej, przepuszczalnej o pH 6,7-7,2, wymieszaną wraz z obornikiem. Po takim zasadzeniu przewodnik trzeba przyciąć o 1/2 oraz skrócić pędy boczne o 1/3. Pierwsze cięcie zaleca się wykonywać wiosną, nawet bezpośrednio po zasadzeniu, jesienią należy poczekać do najbliższej wiosny. W kolejnych latach wykonujemy cięcie prześwietlające. Młode drzewa powinno się dokarmiać co rok, wiosną, np. naturalnymi nawozami.
 

Zapylacze

Jedna z nielicznych nie wymaga zapylacza oraz stanowi dobry zapylacz dla wielu odmian czereśni. 

Opinie o produkcie (1)

14 października 2021

Bardzo dobre

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium