CZEREŚNIA SUNBURST

Podkładka: Colt.
Wysokość: przycięta do ok. 170cm.
Wiek: 2 lata.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.
Cena: 20,95 zł 20.95
Ocena: 4.48404
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

 
Kanadyjska odmiana, krzyżówka Van x Stella. Genetycznie powiązana z Czereśnią Lapins . Odmiana wydaje największe czereśnie, dostępne na naszym rynku(nawet 20g!). W Polsce mało znana. Sadzonki Czereśni Sunburst sprzedajemy w formie odkrytego korzenia, wiosną oraz jesienią.

 

Charakterystyka drzewa

Silny wzrost,  korona wzniosła i dobrze zagęszczona o licznych krótkopędach. Docelowa wysokość drzewa to ok 4m(podkładka Colt). Kwitnie białymi kwiatami.


Owoc

Czereśnia Sunburst to odmiana o dużych, wręcz gigantycznych owocach. Zazwyczaj ich masa jest w przedziale ok. 12-15g, jednak dobrze pielęgnowane drzewa mogą mogą wydawać świetne okazy. Dojrzałe owoce z zewnątrz są ciemne, w środku mocno czerwone. Odmiana słodka, przepyszna. Miąższ jest chrupki oraz soczysty. Pestka średniej wielkości, dobrze odchodzi od miąższu. Ze względu na swoją delikatną skórkę, nie nadają się do transportu oraz średnio się przechowują. Zbioru możemy dokonywać na początku lipca.
 
 

Uprawa

Drzewo jest odporne na mróz oraz choroby. Młode sadzonki mogą wymagać zabezpieczenia na zimę. Przy nasadzeniu warto użyć gleby żyznej, przepuszczalnej o pH 6,7-7,2, wymieszaną wraz z obornikiem. Po takim zasadzeniu warto drzewko przyciąć na ok. 130cm oraz skrócić pędy boczne o połowę. W kolejnych latach wykonujemy cięcie prześwietlające. Warto drzewo dokarmiać co rok, wiosną, np. naturalnymi nawozami.
 

Zapylacze

Jedna z nielicznych nie wymaga zapylacza oraz stanowi dobry zapylacz dla wielu odmian czereśni.


 

Czereśnia Sunburst - opryski

Czereśnia Sunburst, jak i inne późne odmiany narażone są na nasionnice trześniówkę. Musimy wtedy wykonywać chemiczne opryski, około tydzień przed(pierwsza dekada czerwca) oraz dwa tygodnie później(ok. 20 czerwiec).  Zalecane preparaty: Fastac 10 EC, Basudin 25 EC. Wiele osób z tego powodu sięga po wczesne odmiany, które co prawda są mniej narażone(Burlat , Vega , Summit ) ale mogą wymagać zabezpieczenia przed ptactwem .
 
 

Opinie o produkcie (1)

14 października 2021

Bardzo dobre

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl