Wiosenna wyprzedaż aż do -50%! Nie przegap okazji!
  • CZEREŚNIA SUNBURST Z ODKRYTYM KORZENIEM

20.95
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu Po Świętach Wielkanocnych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Mało

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

 Czereśnia Sunburst - Opis.
Kanadyjska odmiana, krzyżówka Van x Stella. Genetycznie powiązana z Czereśnią Lapins . Odmiana wydaje największe czereśnie, dostępne na naszym rynku(nawet 20g!). W Polsce mało znana. Sadzonki Czereśni Sunburst sprzedajemy w formie odkrytego korzenia, wiosną oraz jesienią.
Charakterystyka drzewa
Silny wzrost,  korona wzniosła i dobrze zagęszczona o licznych krótkopędach. Docelowa wysokość drzewa to ok 4m(podkładka Colt). Kwitnie białymi kwiatami.Owoc
Czereśnia Sunburst to odmiana o dużych, wręcz gigantycznych owocach. Zazwyczaj ich masa jest w przedziale ok. 12-15g, jednak dobrze pielęgnowane drzewa mogą mogą wydawać świetne okazy. Dojrzałe owoce z zewnątrz są ciemne, w środku mocno czerwone. Odmiana słodka, przepyszna. Miąższ jest chrupki oraz soczysty. Pestka średniej wielkości, dobrze odchodzi od miąższu. Ze względu na swoją delikatną skórkę, nie nadają się do transportu oraz średnio się przechowują. Zbioru możemy dokonywać na początku lipca.

Uprawa
Drzewo jest odporne na mróz oraz choroby. Młode sadzonki mogą wymagać zabezpieczenia na zimę. Przy nasadzeniu warto użyć gleby żyznej, przepuszczalnej o pH 6,7-7,2, wymieszaną wraz z obornikiem. Po takim zasadzeniu warto drzewko przyciąć na ok. 130cm oraz skrócić pędy boczne o połowę. W kolejnych latach wykonujemy cięcie prześwietlające. Warto drzewo dokarmiać co rok, wiosną, np. naturalnymi nawozami.

Zapylacze
Nie wymaga zapylacza, stanowi dobry zapylacz dla innych odmian.


Czereśnia Sunburst - opryski
Czereśnia Sunburst, jak i inne późne odmiany narażone są na nasionnice trześniówkę. Musimy wtedy wykonywać chemiczne opryski, około tydzień przed(pierwsza dekada czerwca) oraz dwa tygodnie później(ok. 20 czerwiec).  Zalecane preparaty: Fastac 10 EC, Basudin 25 EC. Wiele osób z tego powodu sięga po wczesne odmiany, które co prawda są mniej narażone(Burlat , Vega , Summit ) ale mogą wymagać zabezpieczenia przed ptactwem . Niestety, ale aby pozyskać duże, zdrowe owoce to każdą odmianę czereśni należy pryskać.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png