Wiosenna wyprzedaż aż do -50%! Nie przegap okazji!
  • GRUSZA KOLUMNOWA SAPHIRA® ODKRYTY KORZEŃ

Grusza Kolumnowa Saphira, Wysokość sadzonki: ok. 160cm. Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.

Brak towaru
26.73
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru

WYSYŁKA (od 5 października do 28 listopada) oraz (od 1 marca do 1 maja).

Grusza kolumnowa Saphira nadaje się do uprawy doniczkowej, jak i w ogrodzie. Może więc rosnąć także na tarasie czy balkonie.

 

Charakterystyka drzewa

Grusza kolumnowa Saphira ma jeden pień przewodni, od którego odchodzą równolegle długopędy. Drzewko dorasta do około 3 metrów wysokości. Podczas kwitnienia jest bardzo dekoracyjne. 

 

Owoc

Gruszki są średniej wielkości (5 – 10 cm długości), w kierunku do dużych. Skórka jest dość gruba, zielona, z delikatnym czerwonym rumieńcem od muśnięcia słońcem. Im bardziej dojrzały owoc, tym skórka bardziej skórka zmienia się na żółtą barwę. Wewnątrz jasny miąższ, słodki, smaczny, wręcz rozpływający się w ustach. Plony przypadają na przełom września i października. Owoce można zjadać i wykorzystywać w kuchni, choć najlepiej smakują po odleżeniu w przechowalni. Można je tam trzymać nawet do późnej zimy.

 

Uprawa

Saphira to grusza kolumnowa odporna na mrozy do nawet -30 stopni Celsjusza. Nie jest wrażliwa na choroby. Ziemia powinna być żyzna, o odczynie obojętnym i umiarkowanej wilgotności. Wymaga dużej ilości słońca.

 

Zapylacze

Grusza Saphira jest częściowo samopylna. Owocuje lepiej i bardziej bogato, jeżeli w pobliżu rosną inne grusze o pokrywającym się terminie kwitnienia.

 

Jesienią i wiosną dostępne są w sprzedaży grusze kolumnowe z odkrytym korzeniem, ale pełna oferta zawiera także grusze kolumnowe w doniczkach.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png