GRUSZA KOLUMNOWA SAPHIRA®

Podkładka: Grusza kaukaska, Pigwa S1.
Wysokość: przycięta do ok. 100-150cm.
Wiek: 2 lata.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie.
Cena: 40,05 zł 40.05
Ocena: 4.97
Dostępność: Przedsprzedaż sadzonek sezonowych rozpoczynamy od 1 września 2024.

Opis

 

Grusza kolumnowa Saphira nadaje się do uprawy doniczkowej, jak i w ogrodzie. Może więc rosnąć także na tarasie czy balkonie.

 

Charakterystyka drzewa

Grusza kolumnowa Saphira ma jeden pień przewodni, od którego odchodzą równolegle długopędy. Drzewko dorasta do około 3 metrów wysokości. Podczas kwitnienia jest bardzo dekoracyjne. 

 

Owoc

Gruszki są średniej wielkości (5 – 10 cm długości), w kierunku do dużych. Skórka jest dość gruba, zielona, z delikatnym czerwonym rumieńcem od muśnięcia słońcem. Im bardziej dojrzały owoc, tym skórka bardziej skórka zmienia się na żółtą barwę. Wewnątrz jasny miąższ, słodki, smaczny, wręcz rozpływający się w ustach. Plony przypadają na przełom września i października. Owoce można zjadać i wykorzystywać w kuchni, choć najlepiej smakują po odleżeniu w przechowalni. Można je tam trzymać nawet do późnej zimy.

 

Uprawa

Saphira to grusza kolumnowa odporna na mrozy do nawet -30 stopni Celsjusza. Nie jest wrażliwa na choroby. Ziemia powinna być żyzna, o odczynie obojętnym i umiarkowanej wilgotności. Wymaga dużej ilości słońca.

 

Zapylacze

Grusza Saphira jest częściowo samopylna. Owocuje lepiej i bardziej bogato, jeżeli w pobliżu rosną inne grusze o pokrywającym się terminie kwitnienia, np. Decora.

Opinie o produkcie (0)

Inni klienci kupili również
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium