Wiosenna wyprzedaż aż do -50%! Nie przegap okazji!
  • JABŁOŃ SZARA RENETA W DONICY

Jabłoń Szara Reneta doniczkowana, Wysokość sadzonki: przycięta do 150cm.

23.17
Wysyłka w ciągu 48h
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Duża dostępność

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

 

Szara Reneta to jedna z najstarszych odmian. Doceniana i uwielbiana przede wszystkim w przetwórstwie i codziennej kuchni – idealna na wszelkiego rodzaju przetwory, dżemy, musy i do pieczenia.

 

Charakterystyka drzewa

Szara Reneta to jabłoń łatwa w uprawie, niewymagająca, mrozoodporna. Sadzonka szczepiona na podkładce M26.  Drzewo jest silne,rozłożyste, dorastające do 4m oraz owocujące przemiennie. Drzewko owocowe dostępne jest w doniczkach, jak i z odkrytym korzeniem.

 

Owoc

Owoce Szarej Renety są duże, zdrowe, zielone ze słonecznym rumieńcem, wewnątrz miąższ jest żółtozielony. Na skórce znajduje się bardzo charakterystyczny nalot w kolorze szarym. W smaku są delikatnie kwaskowe z nutą winną i korzenną. Dojrzałe owoce zbiera się na przełomie września i października, nadają się do przechowalni.

 

Uprawa

Reneta Szara może być uprawiana w całej Polsce, nawet w regionach chłodniejszych, choć warto zabezpieczyć młode drzewa owocowe przed mrozem, jeżeli utrzymuje się on bardzo długo. Odporna jest także na choroby. Najlepsza gleba dla niej to gliniasta i wilgotna, delikatnie zakwaszona.

 

Zapylacze

Przykładowe zapylacze to: Golden Delicious, Idared, Szampion, Elstar, Oliwka Żółta (Papierówka).

 

Cięcie 

Przed wegetacja Szarej renety powinno się wykonać przycinanie formujące W tym celu całkowicie usuwamy pędy znajdujące się poniżej wysokości, na której chcemy uzyskać pierwsze gałęzie. Pozostałe gałązki skracamy. Jeżeli sadzonka nie jest rozgałęziona to główny pień przycinamy 20cm powyżej planowanych konarów. Gdy w późniejszym okresie zaczną wyrastać młode pędy (15-25cm długości) to odginamy je używając do tego spinaczy. Zabieg ten zapewnia szybsze wejście jabłoni w owocowanie i zapobiegnie wyłamywaniu gałęzi.Stare drzewa owocowe odmładzamy mocnym cięciem, które sprawi, że na drzewie szybko pojawią się młode, owocujące gałązki.

Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png