• JABŁOŃ SZARA RENETA Z ODKRYTYM KORZENIEM

Jabłoń Szara Reneta z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 170cm. Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.

Przedsprzedaż zaczynamy od 1 lutego.
17.08
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu Od 1 marca
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru
Zostaw telefon

WYSYŁKA (od 5 października do 28 listopada) oraz (od 1 marca do 1 maja).

Podkładka: M26
Docelowa wysokość drzewa: 3,5m/4,5m
Dojrzałość zbiorcza: koniec września
Barwa owoców: żółto/zielony
Miąższ: słodko-kwaśny
Rozmiar owoców: średnia/duża
Mrozoodpornośc: -32°C
Stanowisko: słoneczne
Zapylacze: Maclntosh, Cortland, Gloster, Golden Delicious, Jonathan, Spartan, James Grieve
Pochodzenie: Francja

 

Szara Reneta to jabłoń z odkrytym korzeniem, która coraz chętniej jest wybierana do przydomowych ogrodów i na działki. Smak owoców jest niepowtarzalny, a uprawa nietrudna.

Charakterystyka drzewa
Szara Reneta rośnie silnie i kreuje rozłożystą koronę. Owocuje naprzemiennie – w jednym roku bardzo obficie, w drugim słabiej. Pierwsze jabłka pojawiają się w trzecim roku uprawy. Dostępne w sprzedaży drzewka owocowe z odkrytymi korzeniami przeznaczone są do sadzenia wczesną wiosną lub jesienią.

Owoc
Szara Reneta obradza w duże i bardzo duże jabłka. Na zewnątrz zielona skóra, z bardzo charakterystycznym szarym nalotem. Smakują wyjątkowo, bo winno-kwaśnie. Ten smak idealnie predestynuje je do zużywania w kuchni, zwłaszcza do produkcji szarlotki. Zbiory rozpoczynają się we wrześniu lub na początku października. Jabłka dobrze się przechowują nawet do zimy.

Uprawa
Szara Reneta z odkrytym korzeniem jest sadzonką starej odmiany jabłoni, dobrze odpornej nawet na wyższe mrozy. Stąd polecana jest do sadzenia nawet w regionach typowo chłodnych. Nie poddaje się także chorobom. Ziemia powinna być lekko kwaśna, delikatnie gliniasta, umiarkowanie wilgotna. Sadzimy w miejscu słonecznym lub w półcieniu. Ciecie na wiosnę wykonujemy poprzez skrócenie przewodnika nad ostatnią gałęzią około 40 cm, a samych gałęzi zostawiamy 2/3. W późniejszych latach Szara Reneta będzie wymagać prześwietlania i odmładzania.

Zapylacze
Przykładowe zapylacze to: Oliwka Żółta, Szampion, Golden Delicious, Elstar, Idared, Lobo.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png