• JAGODA KAMCZACKA WOJTEK DONICZKOWANA

Jest to jedna z najwcześniej owocujących roślin sadowniczych.Owoce mają charakterystyczny kulisto-owalny kształt, są jędrne i całkiem spore Wysokość sadzonki: 45-60 cm DOSTEPNOŚĆ:W DONICZCE

12.00
Wysyłka w ciągu 48h
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Mało

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

Zostaw telefon

JAGODA KAMCZACKA WOJTEK

Docelowa wysokość krzewu: 1,5m/2m
Dojrzałość zbiorcza: początek czerwca
Barwa owoców: granatowy
Miąższ : słodko-kwaśny
Rozmiar owoców: duża
Mrozoodporność: -30°C
Stanowisko: sloneczne
Zapylacze: Zojka, Atut
Pochodzenie: PolskaJagoda Wojtek to polska odmiana jagody kamczackiej. Idealna dla plantatorów oraz gospodarstw domowych. Nie ma dużych wymagań, a jej owoce możemy wykorzystywać na wszystkie możliwe sposoby.

 

Charakterystyka krzewu

Wojtek rośnie szybko, pokrój jest kulisty i silnie rozgałęziony. Jagody kamczackie to krzewy długowieczne – owocują nawet przez 30 lat. Dostępne są krzewy owocowe w doniczkach.


Owoce

Jagody są średnie i duże. Mają podłużny kształt. W smaku słodko-kwaśne, soczyste, aromatyczne. Jest to jedna z najlepiej plonujących w Polsce odmian jagody. Średnio 3,5 kg z jednego krzewu, ale w dobrym roku nawet 5 kg. Owoce można konsumować surowe, jak również wykonać z nich przetwory, soki lub przeznaczyć do mrożenia i suszenia. Dojrzewają równomiernie w pierwszej połowie czerwca.


Uprawa

Jagoda Kamczacka Wojtek jest wysoce odporna na mróz. Nie jest podatna na choroby. Przetrzymuje także okresową suszę. Lubi glebę żyzną, przepuszczalną, lekko kwaśną. Miejsce powinno być słoneczne lub półcieniste. Wymaga cięcia prześwietlającego dopiero po około 5. roku od posadzenia. Wojtek to jagoda, którą można zbierać ją mechanicznie.

 

Zapylacze

Przykładowe zapylacze to: Atut, Wojtek, Duet.

Podpis
E-mail
Zadaj pytanie