• 'LUCY' AKTINIDIA OSTROLISTNA ŻEŃSKA (Mini Kiwi) W DONICY

Brak towaru
19.03
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru

Polska odmiana mini kiwi, która swój początek miała w Warszawskiej szkole SGGW. Jest to krzyżówka odmian Arguta i Purpurea. Lucy można posadzić, by z czasem okalała całą werandę, taras lub pergolę.

 

Charakterystyka krzewu

Krzew Aktinidia Ostrolistna Lucy rośnie średnio silnie. Wspina się po dostawionej drabince, płocie czy altanie. Co roku możemy spodziewać się plonów o podobnej wielkości, a pierwsze owoce będą cieszyć w 3. lub 4. roku od posadzenia. Dostępne są krzewy owocowe doniczkowane.

 

Owoc

Mini kiwi Aktinidia Ostrolistna Lucy rodzi owoce średniej wielkości i duże. Wagowo można określić je jako te ważące około 7 gramów, aż po te 15 gramów. Kształt mają podłużny, spłaszczony po bokach. Skórka jest zielona. Wewnątrz znajduje się miąższ o barwie czerwonawej. W konsumpcji owoce są przyjemnie słodko-kwaśne. Można je jeść na surowo, wraz ze skórką. Dojrzałość zbiorcza przypada na październik.

 

Uprawa

Aktinidia Ostrolistna Lucy lubi miejsca słoneczne i bezwietrzne. Bardzo dobrze znosi za to mrozy. Ziemia powinna być żyzna i umiarkowanie wilgotna.

 

Zapylacze

Aktinidia Lucy jest odmianą z kwiatami żeńskimi, ale wykazuje cechy obupłciowe. Nie wymaga więc zapylacza, ale w jego obecności radzi sobie o wiele lepiej. Może nim być Weiki Zapylacz lub Male Zapylacz.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png