• MORELA GOLDRICH Z ODKRYTYM KORZENIEM

Morela Goldrich z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 170cm. Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.

26.85
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24h
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Mało

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

Goldrich to morela z odkrytym korzeniem, będąca sadzonką wczesnej odmiany, rodzącej nadzwyczaj duże owoce. Przy tym ma wysoką odporność na mrozy, co zdecydowanie ułatwia uprawę.

Charakterystyka drzewa
Drzewko owocowe bardzo silnie i tworzy wzniesioną koronę z licznymi rozgałęzieniami. Dorasta do wysokości około 4 m. Goldrich jest krzyżówką odmian Perfection o Sunglo. Owocuje bardzo obficie w każdym roku. Drzewka owocowe z odkrytymi korzeniami przeznaczone są do wykonywania zasadzeń jesiennych lub wiosennych.

Owoc
Morele są ogromne. Średnio jedna sztuka waży około 80 gramów, ale największe nawet 150 gramów. Na zewnątrz jest pomarańczowa, gładka i lśniąca skórka, może pojawić się na niej mały rumieniec. Pod nią także pomarańczowy miąższ, łatwo odchodzący od pestki. W smaku są słodkie z delikatną kwasowością. Idealne do jedzenia na surowo lub przerabiania na dżemy. Zbiory rozpoczynają się w połowie lipca.

Uprawa
Morela Goldrich z odkrytym korzeniem może trafić zarówno do sadu wielkoobszarowego, jak i do przydomowego ogrodu lub na działkę. Jest odporna na mrozy naszego klimatu, w tym pąki dobrze znoszą przymrozki. Także odporna jest na szarkę i moniliozę. Przy uprawie nie ma problemów z osami. Ziemia powinna być żyzna, o odczynie obojętnym i umiarkowanej wilgotności. Cięcie moreli wykonujemy wiosną. W pierwszych latach skracamy gałęzie o 1/3, by wyrównać proporcje korony do bryły korzeniowej. W kolejnych prześwietlamy drzewko i wycinamy wilki.

Zapylacze
Morela Goldrich jest częściowo samopylna. Samodzielnie wyda owoce, ale nie będą one tak duże, jak zapylona obcym pyłkiem, np. odmiany Early Orange.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png