• MORELA HARLAYNE Z ODKRYTYM KORZENIEM

Morela Harlayne z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 170cm. Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.

Brak towaru
27.00
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 24h
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 26.5
Dostępność Brak towaru

Podkładka: Ałycza
Docelowa wysokość drzewa: 3,5m/4,5m
Dojrzałość zbiorcza: połowa sierpnia
Barwa owoców: pomarańczowy
Miąższ: słodki
Rozmiar owoców: średny
Mrozoodpornośc: -32°C
Stanowisko: słoneczne
Zapylacze: samopylna
Pochodzenie: Kanada

 

 

Harlayne to morela z odkrytym korzeniem, którą warto wybrać z dwóch powodów – jest najlepiej odporna na mrozy ze wszystkich odmian i rodzi przepyszne owoce. Idealna, by zacząć swoją przygodę z tymi drzewkami.

 

Charakterystyka drzewa

Drzewko owocowe rośnie silnie i rozłożyście, w związku z czym wymaga regularnego cięcia i formowania korony. Plonuje regularnie i obficie, a pierwszymi morelami uraczy już w trzecim lub czwartym roku. Drzewka owocowe z odkrytymi korzeniami można sadzić w ogrodzie wiosną lub jesienią.

 

Owoc

Morele są średnie i duże – zazwyczaj około 45 gramów. Mają okrągły kształt i pomarańczową skórkę z rumieńcem. Pod nią pomarańczowy miąższ, od którego odchodzi niewielka pestka. Owoce w smaku są słodkie z delikatną kwaskową nutą, bogate w aromat. Do zbioru gotowe są w połowie sierpnia.

 

Uprawa

Morela Harlayne z odkrytym korzeniem to młode drzewko owocowe, które polecamy zasadzić w ciepłym i nasłonecznionym miejscu. Dobrze znosi mrozy naszego klimatu, ale wymaga zimowego zabezpieczenia i otulenia. Ma średnią podatność na choroby. Lubi ziemie bogate w składniki odżywcze, umiarkowanie wilgotne, ale nie zastoiska wodne. W pierwszą wiosnę skracamy przewodnik i dłuższe gałązki. W kolejnych latach rozpoczyna się formowanie korony. Silny wzrost drzewka wymusza regularne wycinanie gałęzi rosnących do środka, złamanych czy wilków.

 

Zapylacze

Morela Harlayne jest częściowo samopylna – posadzona samotnie wyda plon, ale nie będzie on odzwierciedlał maksimum jej możliwości. Sprzyja jej obecność np. Wczesnej z Modern czy Hargrandy.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png