• MORELA WCZESNA Z MORDEN Z ODKRYTYM KORZENIEM

Wczesna Z Modern z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 170cm. Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.

Brak towaru
23.97
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu Od 5 października
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 26.5
Dostępność Brak towaru

Podkładka: Ałycza
Wysokość drzewa: 3,5/4,5m
Dojrzałość zbiorcza: koniec lipca
Barwa owoców: pomarańczowy
Miąższ: słodki
Rozmiar owoców: średnia
Mrozoodpornośc: -32°C
Stanowisko: słoneczne
Zapylacze: samopylna
Pochodzenie: Kanada

 

Wczesna z Modern to morela z odkrytym korzeniem, którą często można spotkać w sadach. Jest jedną z łatwiejszych w uprawie moreli. Rodzi duże i smaczne owoce.

 

Charakterystyka drzewa

Drzewko owocowe moreli rośnie silnie i kreuje rozłożystą koronę. Z czasem wymaga cięcia dyscyplinującego. Plonuje bardzo obficie w każdym roku, a pierwszymi morelami można cieszyć się już w trzecim lub czwartym roku. Drzewka owocowe z odkrytymi korzeniami sadzi się wiosną lub jesienią. Wybierając tę drugą porę, konieczne jest wykonanie dobrego zabezpieczenia zimowego, wszak wszystkie morele są wrażliwe na chłód.

 

Owoc

Morele są średnie lub duże. Zazwyczaj jedna sztuka waży między 35 a 40 gramów, ale są także i większe. Mają jajowaty kształt, pomarańczową, lekko piegowatą skórkę i pomarańczowy miąższ. Pestka bardzo łatwo odchodzi od owocu. W smaku są słodkie, aromatyczne, kremowe. Dojrzałość zbiorcza wypada pod koniec lipca.

 

Uprawa

Morela Wczesna z Modern z odkrytym korzeniem to sadzonka jednej z najbardziej odpornych na chłód moreli. Mimo to wymaga dobrego zabezpieczenia na zimę. Uważać warto także na pąki w czasie kwitnienia. Jest dobrze odporna na choroby. Najlepsza dla niej ziemia to żyzna, przepuszczalna i umiarkowanie wilgotna. Pierwsze cięcie moreli wykonujemy w pierwszą wiosnę, nawet jeżeli dopiero co ją posadziliśmy. Przyciąć należy gałęzie i pęd główny. Starsze drzewko wymaga wycinania gałęzi krzyżujących się, wilków i tych uszkodzonych.

 

Zapylacze

Wczesna z Modern jest samopylna, ale zdecydowanie lepsze owocowanie osiąga zapylana obcym pyłkiem, np. Early Orange czy Harcot.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png