• MORWA BIAŁA W DONICY

Morwa Biała doniczkowana, wysokość sadzonki: ok 150cm

Brak towaru
24.00
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 26.5
Dostępność Brak towaru

 


Owoce morwy to jedne z najbardziej bogatych w witaminy owoców, które możemy zasadzić w ogrodzie. Sam krzew może posłużyć albo owocodajnie lub jako żywopłot. 


 


Charakterystyka drzewa


Morwa Biała rośnie dość silnie, a finalnie osiąga wysokość w przedziale 10 - 15 metrów. Główny pień jest prosty i rozgałęzia się na wiele konarów. Owocuje średnio obficie, ale co roku. Dostępne są drzewka owocowe w doniczkach lub odkrytym korzeniem.


 


Owoc


Owoce Morwy Białej są kuliste lub owalne, średniej wielkości, bo maksymalnie do około 2,5 cm długości. Kolor mają jasny, niekoniecznie idealnie biały. Mogą przybierać zabarwienie niekiedy delikatnie żółte lub różowawe. W smaku są słodko-kwaśne, soczyste, ogólnie lubiane. Zbiory wypadają na końcówkę lipca. Z owoców morwy wykonuje się np. dżemu, ale można je także jeść na surowo.


 


Uprawa


Morwa Biała jest raczej wysoce odporna na mrozy, ale wymaga zabezpieczenia na zimę młodych drzew. Natomiast jest dość dobrze odporna na wszelki choroby. Ziemia dla Morwy Białej powinna być piaszczysta, przepuszczalna, o umiarkowanej wilgotności. Stanowisko słoneczne, ale osłonięte od silnych wiatrów.


 


 


Morwa jest samopylna.


Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png