• MORWA BIAŁA Z ODKRYTYM KORZENIEM

Morwa Biała z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 170cm. Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.

Brak towaru
19.89
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu Od 5 października
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 26.5
Dostępność Brak towaru
Morwa Biała z odkrytym korzeniem będzie jednocześnie drzewem dekoracyjnym, jak i owocowym. W zależności od sposobu poprowadzenia można pozyskać z niej smaczne owoce lub przyozdobić nią ogród.


Charakterystyka drzewa


Drzewko owocowe morwy rośnie szybko i może osiągnąć wysokość nawet ponad 10 metrów. Można je ciąć, formując pożądany kształt i manipulując w ten sposób wysokością, zwłaszcza jeżeli pełni ono funkcję żywopłotu. Owoce pojawiają się co roku i jest ich dużo, jednak należy pamiętać, że cięcie zmniejsza ich ilość. Drzewka owocowe z odkrytymi korzeniami sadzi się wiosną lub jesienią.Owoc

Owoce Morwy Białej złożone są z małych kuleczek, które tworzą około dwucentymetrową jagodę. Są w jasnym, lekko żółtym, kremowym kolorze. Można je jeść - smakują słodko- kwaśnie, mają sporo soku. Można je także przetwarzać - przede wszystkim suszyć (by użyć do muesli) lub wykonywać z nich dżemy. Pozostawione na drzewie będą pożywieniem dla ptaków. Dojrzewają pod koniec lipca.Uprawa
Morwa Biała z odkrytym korzeniem może zostać posadzona samodzielnie lub w rozstawie co 2-3 metry, jeżeli tworzymy żywopłot. Drzewa są wysoce odporne na wszelkie choroby. Bez problemów znoszą także polskie zimy, choć konieczne jest zabezpieczenie. Najlepsza ziemia to piaszczysta, przepuszczalna, o obojętnym pH, umiarkowanie wilgotna. Miejsce sadzenia powinno być także słoneczne. Wiosenne cięcie przeprowadzamy co roku i skracamy wtedy gałęzie nawet o 1/2.
Morwa Biała jest samopylna.Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png