• MORWA BIAŁA Z ODKRYTYM KORZENIEM

Morwa Biała z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 170cm. Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.

Przedsprzedaż zaczynamy od 1 lutego.
17.72
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu Od 1 marca
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru
Zostaw telefon

WYSYŁKA (od 5 października do 28 listopada) oraz (od 1 marca do 1 maja).

Morwa Biała z odkrytym korzeniem będzie jednocześnie drzewem dekoracyjnym, jak i owocowym. W zależności od sposobu poprowadzenia można pozyskać z niej smaczne owoce lub przyozdobić nią ogród.

Charakterystyka drzewa
Drzewko owocowe morwy rośnie szybko i może osiągnąć wysokość nawet ponad 10 metrów. Można je ciąć, formując pożądany kształt i manipulując w ten sposób wysokością, zwłaszcza jeżeli pełni ono funkcję żywopłotu. Owoce pojawiają się co roku i jest ich dużo, jednak należy pamiętać, że cięcie zmniejsza ich ilość. Drzewka owocowe z odkrytymi korzeniami sadzi się wiosną lub jesienią.

Owoc
Owoce Morwy Białej złożone są z małych kuleczek, które tworzą około dwucentymetrową jagodę. Są w jasnym, lekko żółtym, kremowym kolorze. Można je jeść – smakują słodko- kwaśnie, mają sporo soku. Można je także przetwarzać – przede wszystkim suszyć (by użyć do muesli) lub wykonywać z nich dżemy. Pozostawione na drzewie będą pożywieniem dla ptaków. Dojrzewają pod koniec lipca.

Uprawa
Morwa Biała z odkrytym korzeniem może zostać posadzona samodzielnie lub w rozstawie co 2–3 metry, jeżeli tworzymy żywopłot. Drzewa są wysoce odporne na wszelkie choroby. Bez problemów znoszą także polskie zimy, choć konieczne jest zabezpieczenie. Najlepsza ziemia to piaszczysta, przepuszczalna, o obojętnym pH, umiarkowanie wilgotna. Miejsce sadzenia powinno być także słoneczne. Wiosenne cięcie przeprowadzamy co roku i skracamy wtedy gałęzie nawet o 1/2.
Morwa Biała jest samopylna.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png