• MORWA CZARNA W DONICY

Morwa Czarna doniczkowana, wysokość sadzonki: przycięta do 150cm.

Brak towaru
24.05
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 dni robocze
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru


 
Morwa Czarna może zostać posadzona w ogrodzie jako drzewo rodzące bardzo smaczne i już rzadko spotykane owoce lub jako żywopłot. Jest łatwa w uprawie, więc tym bardziej warto wybrać ją do swojego sadu.
 
Charakterystyka drzewa
Morwa Czarna dorasta do wysokości nawet 15 metrów. Charakterystyczny dla tego drzewa jest jeden główny pień, od którego prowadzone są we wszystkich kierunkach konary. Dostępne są drzewka owocowe w doniczkach i z odkrytymi korzeniami.
 
Owoc
Owoce Morwy Czarnej są duże, często około 2,5 centymetra długości. Wyglądają jak jeżyny, tylko że na drzewie. Mają błyszczącą skórkę koloru czarnego lub fioletowo-czarnego. W smaku są słodkie, ale z wyraźną nutą kwaskową. Można je spożywać na surowo lub przetwarzać. Zbiory przypadają na koniec sierpnia.
 
Uprawa
Morwa Czarna dobrze znosi mrozy, kiedy drzewo jest dorosłe. Młode warto zabezpieczyć na zimę. Miejsce nasadzenia powinno być ciepłe, słoneczne, bez agresywnych wiatrów. Ziemia - najlepsza będzie przepuszczalna, piaskowa, średnio wilgotna. Morwa nie lubi terenów zawilgoconych.
 
Morwa jest samopylna. 
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png