• MORWA CZARNA Z ODKRYTYM KORZENIEM

Morwa Czarna z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 170cm

17.60
Wysyłka w ciągu Od 10 października
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Duża dostępność

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

Zostaw telefon

WYSYŁKA (od 10 października do 1 grudnia) oraz (od 1 marca do 1 maja) w zależności od warunków pogodowych oraz w kolejności zamówień.

 

 

Morwa Czarna może zostać posadzona w ogrodzie jako drzewo rodzące bardzo smaczne i już rzadko spotykane owoce lub jako żywopłot. Jest łatwa w uprawie, więc tym bardziej warto wybrać ją do swojego sadu.

 

Charakterystyka drzewa

Morwa Czarna dorasta do wysokości nawet 15 metrów. Charakterystyczny dla tego drzewa jest jeden główny pień, od którego prowadzone są we wszystkich kierunkach konary. Dostępne są drzewka owocowe w doniczkach i z odkrytymi korzeniami.

 

Owoc

Owoce Morwy Czarnej są duże, często około 2,5 centymetra długości. Wyglądają jak jeżyny, tylko że na drzewie. Mają błyszczącą skórkę koloru czarnego lub fioletowo-czarnego. W smaku są słodkie, ale z wyraźną nutą kwaskową. Można je spożywać na surowo lub przetwarzać. Zbiory przypadają na koniec sierpnia.

 

Uprawa

Morwa Czarna dobrze znosi mrozy, kiedy drzewo jest dorosłe. Młode warto zabezpieczyć na zimę. Miejsce nasadzenia powinno być ciepłe, słoneczne, bez agresywnych wiatrów. Ziemia – najlepsza będzie przepuszczalna, piaskowa, średnio wilgotna. Morwa nie lubi terenów zawilgoconych.

 

Morwa jest samopylna. 

Podpis
E-mail
Zadaj pytanie