• ŚLIWA MIRABELKA Z NANCY W DONICY

Śliwka Mirabelka Z Nancy doniczkowana, wysokość sadzonki: przycięta do 150cm.

Brak towaru
27.81
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 26.5
Dostępność Brak towaru

Mirabelka z Nancy to śliwa w doniczce, która trafia zarówno na prywatne działki, jak i do sadów przemysłowych. Jej mocnymi stronami są nie tylko charakterystyczne i lubiane owoce, ale także możliwość zbioru maszynowego.

Charakterystyka drzewa
Drzewko owocowe rośnie średnio intensywnie, ale dorosłe jest silne i stabilne. Kreuje luźną stożkową koronę, niezbyt zagęszczoną. Ma tendencję do przemiennego owocowania, a pierwsze śliwki pojawiają się w drugim lub trzecim roku uprawy. Drzewka owocowe doniczkowane są idealne do spontanicznych nasadzeń, gdyż można je przenieść do gruntu w dowolnym czasie. Oczywiście polecamy je także dla zawodowych sadowników, planujących skrupulatnie uprawę.

Owoc
Śliwki nie są duże, nie są nawet średnie. To odmiana drobnoowocowa. Na zewnątrz żółta skórka, czasem z delikatnym czerwonym rumieńcem. Wewnątrz żółty miąższ o bardzo specyficznym smaku – jest słodki, jeżeli śliwka jest bardzo dojrzała, lub słodko kwaśny, jeżeli jest mniej dojrzała. Ma także świeży, ale winny aromat. Można je jeść na surowo lub przetwarzać – lubiane są zwłaszcza dżemy z mirabelek i koncentraty do dosmaczania np. piwa. Zbiory wykonuje się pod koniec sierpnia. Można to robić siłą rąk ludzkich lub maszynowo.

Uprawa
Śliwa Mirabelka z Nancy doniczkowana jest drzewkiem trzyletnim z dobrze rozwiniętymi korzeniami. Lubi ziemię żyzną i wilgotną. Nie lubi za to suszy i zimna. Wymaga więc osłaniania od silnych wiatrów i wykonywania zabezpieczenia zimowego. Mirabelka z Nancy to stara odmiana, która dobrze uodporniła się na wszelkie choroby. Cięcie wykonujemy wiosną i wtenczas skracamy gałęzie o 1/3 i przewodni pień o kilka centymetrów.

Mirabelka z Nancy jest samopłodna.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png