• ŚLIWA OPAL Z ODKRYTYM KORZENIEM

Śliwa Opal z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 170cm. Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.

Przedsprzedaż zaczynamy od 1 lutego.
17.13
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu Od 1 marca
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru
Zostaw telefon

WYSYŁKA (od 5 października do 28 listopada) oraz (od 1 marca do 1 maja).

Opal to śliwa z odkrytym korzeniem często wybierana jest na działki. To przez wzgląd na samopłodność – tam, gdzie jest mało miejsca, takie odmiany są bardzo pożądane. Latem obradza w pyszne śliwki, idealne do jedzenia lub przetwarzania.

Charakterystyka drzewa
Drzewko owocowe rośnie intensywnie, kreując szeroką i gęstą koronę. Zaczyna owocować już w drugim lub trzecim roku uprawy, choć spodziewać się można raczej pojedynczych owoców. Z czasem nabiera tempa i plonuje co roku bardzo obficie, o ile wiosną pąki nie przemarzły, a następnie zawiązki zostały przerzedzone. Drzewka owocowe z odkrytymi korzeniami sadzi się bardzo wczesną wiosną lub późniejszą jesienią.

Owoc
Śliwki są średnio duże – zazwyczaj około 24 gramów, a większe nawet do 30 gramów. Mają kulisty kształt i jasną skórkę, pokrytą w zdecydowanej większości barwą różowofioletową. Dodatkowo na całej jej powierzchni znajduje się nalot. W środku zielonożółty miąższ, który łatwo odchodzi od pestki. W smaku dobry, słodki, soczysty, aromatyczny. Śliwki Opal bardzo smakują jedzone bezpośrednio, ale także wychodzą z nich smaczne przetwory – zwłaszcza kompoty i dżemy. Dojrzałość zbiorcza przypada na sierpień.

Uprawa
Opal z odkrytym korzeniem to sadzonka śliwy wręcz idealnej do domowego ogrodu lub na działkę. Dobra odporność na chłód i choroby sprawia, że nadaje się do uprawy ekologicznej. Ziemia powinna być żyzna, piaszczysto-gliniasta, lekko wilgotna. Śliwy nie lubią susz, więc gdyby zdarzyły długotrwałe braki deszczu, młode drzewko owocowe należy polewać. Cięcie wczesnowiosenne obejmuje skrócenie przewodnika i gałęzi. Warto obejrzeć je dokładnie i usunąć złamane lub suche, a także wilki.

Zapylacze
Śliwa Opal jest samopylna.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png