• ŚLIWA RENKLODA ALTHANA Z ODKRYTM KORZENIEM

Śliwa Renkloda Althana z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 165cm

17.72
Wysyłka w ciągu Od 1 października
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Duża dostępność

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

Zostaw telefon
WYSYŁKA (od 1 pazdziernika do 1 grudnia) oraz (od 1 marca do 1 maja) w zależnosci od warunków pogodowych oraz w kolejności zamówień.

Śliwa Renkloda Althana z odkrytym korzeniem to sadzonka bardzo smacznej odmiany, idealnej do jedzenia na surowo. Drzewo nie sprawia trudności, więc polecamy je zapalonym działkowiczom, którym zależy na dobrych plonach.

Charakterystyka drzewa
Drzewo rośnie silnie i tworzy koronę o pokroju kulistym, ale nieco spłaszczonym, raczej niezbyt gęstą. Pierwsze owoce pojawiają się w 3 lub 4 lata od zasadzenia w ogrodzie. W sprzedaży posiadamy drzewka owocowe z odkrytym korzeniem, które sadzi się wiosną lub jesienią.

Owoc
Śliwki Renklody Althany są duże, o masie dochodzącej nawet do 55 gramów. Na zewnątrz gruba skórka w kolorze różowym z mocnym nalotem. Wewnątrz żółty miąższ, który jest bardzo smaczny, by słodko-kwaśny i lekko korzenny. Łatwo się pestkują. Można jeść je na surowo lub przetwarzać na kompoty i dżemy. Owoce są dojrzałe wraz z końcem sierpnia, ale dojrzewają nierównomiernie.

Uprawa
Śliwa Renkloda Althana z odkrytym korzeniem powinna zostać zasadzona w miejscu ciepłym, w którym nie występują zastoiska mrozowe. W pierwszych latach wymaga zabezpieczenia na zimę. Na choroby jest wysoce odporna. Preferuje ziemię żyzną i wilgotną. Śliwa wymaga standardowego cięcia na wiosnę, czyli skrócenia gałęzi i przewodnika. Z czasem istotne jest wycinanie starych pędów i cięcie formujące.

Zapylacze
Przykładowe zapylacze to: Renkloda Ulena, Renkloda Zielona, Królowa Wiktoria, Empress.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie