• ŚLIWA STANLEY W DONICY

Śliwka Stanley doniczkowana, wysokość sadzonki: przycięta do 150cm.

Brak towaru
26.49
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 26.5
Dostępność Brak towaru

Stanley to śliwa w doniczce, odpowiednia do amatorskich i profesjonalnych nasadzeń. Idealna jest do jedzenia, przetwarzania, a także ma spory rynek zbytu na giełdach. Owoce są duże, wizualnie atrakcyjne, a przede wszystkim smaczne.

Charakterystyka drzewa
Drzewko owocowe wzrasta intensywnie do czasu rozpoczęcia owocowania, czyli średnio przez cztery/pięć pierwszych lat w ogrodzie. Tworzy stożkową koronę z dużą ilością krótkopędów. Plonuje corocznie w sporej ilości. Drzewka owocowe doniczkowane dają bardzo dużą gwarancję przyjęcia się sadzonki w sadzie, gdyż ich systemy korzeniowe są dobrze rozrośnięte. Co więcej, można je sadzić w dowolnym czasie, nie tylko wczesną wiosną czy późną jesienią.

Owoc
Śliwki są duże, gdyż jedna sztuka może ważyć nawet 50 gramów. Są owalne, z ciemnogranatową skórką, na której jest cienka warstwa nalotu. Smakują wybornie – słodko, orzeźwiająco, delikatnie winnie, mocno aromatycznie. Są bardzo cenione w bezpośredniej konsumpcji. Ich przydatność przetwórcza także jest znana, bo wychodzą z nich dobre powidła. Dojrzałość zbiorcza przypada na połowę września i można śliwki zrywać ręcznie lub wykorzystać otrząsarkę.

Uprawa
Śliwa Stanley doniczkowana to drzewko w wieku trzech lat, od zawsze hodowane w donicy. Ma więc duży, ale zwięzły system korzeni, który trzeba rozluźnić dłonią przed wsadzeniem do dołka. Ziemia najlepiej by była dobrej jakości, próchnicza, umiarkowanie wilgotna. Stanley dobrze rośnie w słonecznych miejscach, ewentualne w półcieniu. Na choroby jest dobrze odporny, w tym na brunatną zgniliznę. Zimy znosi dobrze, ale w pierwszych latach wymaga zabezpieczenia. Co rok, wiosną drzewko trzeba przyciąć. Początkowo skracamy przewodnik o kilka centymetrów oraz gałązki o około 1/3 lub 1/4, w zależności czy są długie, czy nie. W następnych latach wykonujemy cięcie prześwietlające wycinając gałązki rosnące do środka korony.

Śliwa Stanley jest samopylna.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png