• WINOROŚL ARKADIA W DONICY

Brak towaru
18.02
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu Od 1 marca
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru
Zostaw telefon
Polecana ze względu na pyszne owoce. Samopylna odmiana, charakteryzująca się bardzo dużymi, owalnymi owocami o masie nawet 15g. Same grona potrafią ważyć 800g. Kwitnie w czerwcu natomiast dojrzewa we wrześniu. Pierwsze owoce pojawiają się 3 lata po posadzeniu.

Owoce
Podłużne, jasnożółte owoce, świetnie się prezentują. Są twarde, deserowe, lekko słodkie, bardzo chrupkie z przezroczystym miąższem. Pestek nie ma dużo, a sama skórka jest idealnie dopasowana, nie przeszkadza w jedzeniu. Dobrze się przechowują. Jedna z najsmaczniejszych odmian na rynku.

Uprawa
Odmiana jest odporna na choroby, w tym na szarą pleśń, co jest niezwykle cenione wśród winogron. Winogrona najlepiej rosną w ziemi żyznej, próchniczej, przepuszczalnej, z obojętnym ph. Tę odmianę zaleca się uprawiać pod tunelem lub okrywać agrowłókniną podczas srogich zim(wytrzymuje -22°C). Wymaga poziomych drutów lub innej podpory, po której będą rozrastały się pędy. Dużym atutem jest to, że nie musimy wykonywać oprysków zbyt często, zalecamy jednak od czasu popryskać krzew. Plenna odmiana, stąd można wykonywać przerzedzanie zawiązków, nie jest to mus. Zalecamy cięcie płodnych pąków na wysokości nie przekraczającej 8 oczek, stworzy się wtedy więcej rozgałęzień a co za tym idzie, plon będzie większy. Wykonujemy również cięcie prześwietlające.

Pochodzenie
Ukraina. Hybryda Mołdowa x Cardinal
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie