• WINOROŚL REGINA W DONICY

Winrośl Regina doniczkowana, Wysokość krzewu: ok. 40cm.

Brak towaru
19.06
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu Od 1 marca
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru
Zostaw telefon
Produktywna odmiana, często wykorzystywana na handel. Charakteryzuje się sporymi owocami, które są przepyszne.

Charakterystyka krzewu
Grona są luźne, ale za to ciężkie(ok. 800g). Potrafi ich rosnąć naprawdę dużo. Krzew rośnie bardzo silnie, tworząc przy tym zgrabne, duże liście. Owoce dojrzewają w połowie września.

Owoc
Skórka jest bardzo delikatna, owoce są zielone z jasnym odcieniem. Kształt jest bardzo charakterystyczny, stożkowaty. Bardzo orzeźwiające, soczyste owoce. W smaku stonowane, jedna z najsmaczniejszych odmian według nas.

Uprawa
Świetnie się sprawdzi uprawiana pod osłonami(np. tunelu), na otwartej przestrzeni również będzie rósł prawidłowo. Do dobrego rozwoju, winorośl musi być odpowiednio wyprowadzana. Należy wbić parę dużych palików oraz zawiesić na nich dwa druty, może być również inna podporka, altanka etc. Ważne, aby winogron nie rósł przy ziemi, ponieważ wzrost będzie wtedy słaby. Gleba powinna być żyzna, przepuszczalna, o ph 6-7. Zalecane przycinanie na ok. 10 oczek, nie jest ono obowiązkowe. Odmiana mrozoodporna, nie zapada na choroby, warto jednak od czasu wykonać opryski, chociażby naturalne. Jeżeli sadzonka będzie rosła na zewnątrz, to ogólnie dorosłych winogron nie trzeba podlewać. Młode warto kiedy ziemia będzie sucha, ale nie przesadzajmy z ilością wody. Sadzonki należy sadzić w odległości ok. 70cm.
Winogrona są samopylne.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie