Wiosenna wyprzedaż aż do -50%! Nie przegap okazji!
  • WIŚNIA LUCYNA Z ODKRYTYM KORZENIEM

Wiśnia Lucyna z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 170cm. Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.

17.59
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Mało

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

Wiśnia Lucyna to krzyżówka Łutówki x Schirpotreb. Popularna odmiana w Polsce. Dzięki odporności na choroby oraz przystosowaniu do zbiorów mechanicznych, stała się cenioną odmianą towarową. Szczepiona na antypce.

Charakterystyka drzewa
Drzewo rośnie silnie do ok. 3-4m wysokości. Tworzy dobrze zagęszczoną, rozłożystą koronę. Wcześnie wchodzi w okres owocowania, nawet w 2 roku po posadzeniu.

Owoc
Kuliste wisienki są średniej wielkości, bo do 5,5 gramów. Na zewnątrz, jak i wewnątrz są czerwone. Także sok jest tej barwy i pozostawia ślady na ustach. Owoce są gotowe do zbioru na początku lipca. Można je jeść (są smaczne, kwaskowe) lub przetwarzać na soki i dżemy.

Uprawa
Zaleca się miejsce odsłonięte od wiatru, słoneczne. Jest to sadzonka dobrze odporna na mróz, młode sadzonki warto przykrywać na zimę. Najlepiej rośnie w glebie żyznej, przepuszczalnej, lekko piaszczystej z pH = 6,7-7,2. Do dużego plonu każdą odmianę wiśni należy pryskać oraz dokarmiać wiosną, np obornikiem.

Cięcie
Na początku, wiosną po posadzeniu(lub następnej wiosny) lekko skracamy przewodnik oraz pędy boczne o połowę. W kolejnych latach, po zbiorach, wykonujemy cięcie prześwietlające(wycinająć pędy rosnące do środka korony, krzyżujące się, uschnięte, stare).

Zapylacze
Nie wymaga zapylacza.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png