Polecane odmiany jagody kamczackiej

Najlepsze odmiany jagody kamczackiej

Odmian jagód kamczackich w Polsce jak i na świecie jest wiele. I choć wszystkie są do siebie podobne, to każda się czymś różni: smakiem, wyglądem, rozmiarem, plennością, dostosowaniem do zbioru mechanicznego. Część jest słodka, inne słodko-kwaśne. Są także odmiany z orzeźwiającą goryczką(tutaj większość osób z nich rezygnuje, ale także mają swoich fanów). Jeżeli mamy dużo miejsca w ogrodzie, to warto wybrać nawet 8 różnych odmian i próbować wszystkich po kolei - sami stwierdzimy, która odpowiada nam najbardziej. W przypadku małego ogrodu warto zdecydować się na mniejszą ilość sadzonek, ale nie mniejszą niż dwie. Jagoda kamczacka to krzew obcopylny, czyli do owocowania potrzeba min. dwóch różnych odmian rosnących w pobliżu(do 12m). Zapylacze nie są czymś skomplikowanym jak może się wydawać, a dalsza uprawa jagody kamczackiej jest w praktyce nie wymagająca. Podamy 7 naszym zdaniem, ciekawych odmian, które warto posadzić i przetestować u siebie. 

 

1. Brązowa & Czarna - wyjątkowe

Wszystkie odmiany jagody kamczackiej zazwyczaj rodzą owoce niebieskie z woskowym nalotem. Tutaj mamy coś innego - owoce są o odcieniu brązu lub czerni. Obie mają słodko-kwaśny smak. Czarna owocuje późno, brązowa wcześnie. W szczególności fani jagody kamczackiej powinni się nimi zainteresować.

 

2. Vostorg - niesamowicie słodka

Odmiana w której zaobserwowano dotychczas najwyższą ilość cukrów. Jest to najsłodsza odmiana, nie ma w nich także żadnej goryczki. Z wyglądu jagody są sine i podłużne.

 

3. Atut - najwcześniejsza

Dla osób niecierpliwych ta odmiana sprawdzi się idealnie. Dojrzałość zbiorcza przypada w II połowie maja i trwa do II połowy sierpnia. Przyjmują podłużny i lekko zdeformowany kształt. Smakują słodko-kwaśne. Jagody średnio utrzymują się na krzewie, przy tej odmianie nie można więc zwlekać zbyt długo ze zbiorem, gdyż będą się osypywać. 

 

4. Indigo gem - o ciekawym miąższu

Owoce owej odmiany są bardzo słodkie, z lekko gumowatym miąższem. Przyjmują wyrównany, owalny kształt. Świetnie smakuje na surowo lub w przetworach, np. winach. Jest to także bardzo plenna odmiana.

 

5. Mailon - w smaku stonowane

Jeżeli komuś smakuje borówka amerykańska lub jagoda leśna to ta odmiana z pewnością przypadnie mu do gustu, gdyż w smaku jest bardzo do nich podobna. Jest to wczesna odmiana o dużych owocach(ok. 3cm). Mają nietypowy, zawijający się do wewnątrz kształt.

 

6. Rebeka - duże owoce

Rebeka należy do odmian które rodzą jedne z największych owoców. Ich kształt jest szeroko-owalny. Co ciekawe, ta odmiana powstała w Polsce, a jej wynalazcami byli Państwo Łukaszewscy. Owocuje średnio-późnie. Podobnie jak odmiana Malion, smakuje nieco jak borówka amerykańska. 

 

Różnice pomiędzy poszczególnymi odmianami jak widać są dość spore, dlatego warto wybierać mądrze, nie koniecznie sugerując się wyłącznie wymienionymi odmianami. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą jagód kamczackich na stronie drzewka-faworytka.pl, gdzie prowadzimy sprzedaż wysyłkową.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium