BORÓWKA AMERYKAŃSKA JERSEY W DONICY

Wysokość: 30-50cm.
Stan: doniczka C2.
Wiek: 2 lata.
Termin przesadzania roślin z doniczek do gruntu to wiosna, lato i jesień.
Cena: 15,80 zł 15.80
Ocena: 3
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

 

Borówka Amerykańska 'Jersey' to jedna z najstarszych i dobrze znanych borówek. Została wynaleziona w USA.

 

Owoc

Dojrzałość zbiorcza jest późna, przypada na sierpień.  Owoce średniej oraz dużej wielkości(do 2,5cm średnicy), kuliste, lekko spłaszczone, jasnoniebieskie oraz z długimi szypułkami. Pokrywa je delikatny, woskowy nalot. Smakują aromatycznie i słodko, przypominają jagodę leśną. Zebrane w luźne grona. Plon jest obfity. Ze względu na delikatną skórkę źle znoszą transport. Z tego względu najlepiej jest je jeść bezpośrednio lub wykonać przetwory. Owocuje po ok. 3 latach od zasadzenia.

 

Owoce dojrzewają nierównomiernie. Zbiór jest wydłużony, z tego powodu można zbierać dłużej świeże owoce.

 

Owoce borówki zawierają makro i mikro elementy, a także szereg witamin. Mogą być jedzone również cukrzyków. Nie są też kaloryczne.

 

Krzew

Krzew dorasta do ok. 200cm wysokości i 150cm szerokości. Tworzy rozłożysty, wzniesiony pokrój. Pędy przebarwiają się zimą na żółty kolor. Kwitnie w czerwcu.

 

Uprawa

Odmiana jest wysoce odporna na mróz i dobrze odporna choroby, średnio podatna na zgorzel. Przy nasadzeniu warto użyć gleby o kwaśnym pH. Nie wymaga przycinania prze pierwsze 4 lata. W późniejszych terminach zaleca się przycinać tą odmianę, ponieważ dość mocno kwitnie i zagęszcza się.

 

Zapylacze

Borówki są samopylne, ale lepiej rosną w pobliżu zapylaczy. Najlepszą odmianą zapylającą dla Jersey jest Bluecrop. Odstęp przy sadzeniu powinien wynosić ok. 2m.

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium