ŚLIWA JAPOŃSKA ANGELENO

Podkładka: Ałycza.
Wysokość: przycięta do ok. 170cm.
Wiek: 2 lata.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie.
Cena: 23,20 zł 23.20
Ocena: 5
Dostępność: Przedsprzedaż sadzonek sezonowych rozpoczynamy od 1 września 2024.

Opis

 

Śliwa Japońska Angeleno to późna, smaczna i niewymagająca odmiana.

 

Owoc

Kuliste, duże(50-70g) owoce z bordową skórką. Wewnątrz znajduje się żółty, słodko-kwaśny, soczysty i aromatyczny miąższ oraz mała, dobrze odchodząca pestka. Sprawdzają się w przetworach, świetnie smakują również na surowo. Plon średnio obfity i coroczny. Dojrzałość zbiorcza przypada pod koniec września.

 

Pokrój

Drzewo rośnie umiarkowanie silnie oraz tworzy średnio zagęszczoną, stożkową koronę o lekko uniesionych pędach. Docelowa wysokość to ok. 3-4m.

 

Uprawa

Odmiana mrozoodporna(-30'C), dobrze odporna na choroby. W okres owocowania wchodzi wcześnie, po 2-3 latach od zasadzenia. Preferuje słoneczne i bezwietrzne stanowisko.

 

Zapylacze: Nie jest samopłodna, przykładowe odmiany zapylające- Fortune, Santa Rosa.

Cięcie: Po posadzeniu śliwę z odkrytym korzeniem należy przyciąć wiosną(nawet po zasadzeniu). Jeśli nasadzenia dokonujemy jesienią, czekamy z pierwszym cięciem do najbliższej wiosny. Jeżeli sadzona ma pędy boczne to skracamy je o 1/3 a przewodnik o 1/2. Sadzonkę bez pędów bocznych skracamy do ok. 80cm. W kolejnych latach należy wykonywać cięcie formujące i prześwietlające(wycinając pędy rosnące do środka korony, krzyżujące się, uschnięte czy chore). Śliwa Angelo zagęszcza się średnio, dobrze po zbiorach jest prześwietlać drzewo. Przycinanie zaleca się wykonywać w pogodny dzień.

Opinie o produkcie (0)

Inni klienci kupili również
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium