• BORÓWKA AMERYKAŃSKA DARROW W DONICY

Borówka Amerykańska Darrow, Wysokość krzewu ok. 25-45cm /Doniczka 1,5L.

13.97
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 26.5
Dostępność Mało

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

Odmiana Darrow borówki amerykańskiej rodzi bardzo smaczne i dość duże owoce. Atutem jest późniejsze owocowanie, przypadające na końcówkę lata.

Charakterystka krzewu
Krzew dorasta do nawet 2 m wysokości i jest średnio zagęszczony. Owoce pojawiają się regularnie, co roku, w sporej ilości. Dostępne są krzewy owocowe w doniczkach.

Owoc
Borówki są duże, nawet do 2,5 cm średnicy. Na fioletowej skórce pojawia się charakterystyczny nalot. Owoce można jeść bezpośrednio po zerwaniu lub przetwarzać. W smaku są słodko-winne, bardzo aromatyczne. Zbiory rozpoczynają się w sierpniu.

Uprawa
Darrow to borówka amerykańska, która charakteryzuje się dużą odpornością na mrozy, jako graniczną temperaturę wskazuje się -28°C. Najlepiej rośnie na ziemiach kwaśnych i na stanowiskach słonecznych. Pierwsze cięcie prześwietlające można przeprowadzić około piątego roku od posadzenia krzewu owocowego.

Zapylacze
Borówka amerykańska Darrow jest samopylna, ale zwiększyć ilość i jakość plonów można poprzez posadzenie w okolicy innej odmiany, kwitnącej w tym samym czasie. Są to np. Duke, Bonifacy, Spartan, Jersey.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png