BORÓWKA AMERYKAŃSKA DARROW W DONICY

Wysokość: 30-50cm.
Stan: doniczka C2.
Wiek: 2 lata.
Termin przesadzania roślin z doniczek do gruntu to wiosna, lato i jesień.
Cena: 15,80 zł 15.80
Ocena: 5
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

 
Odmiana Darrow borówki amerykańskiej rodzi bardzo smaczne i dość duże owoce. Atutem jest późniejsze owocowanie, przypadające na końcówkę lata.
 
 

Charakterystka krzewu

Krzew dorasta do nawet 2 m wysokości i jest średnio zagęszczony. Owoce pojawiają się regularnie, co roku, w sporej ilości. Dostępne są krzewy owocowe w doniczkach.
 
 

Owoc

Borówki są duże, nawet do 2,5 cm średnicy. Na fioletowej skórce pojawia się charakterystyczny nalot. Owoce można jeść bezpośrednio po zerwaniu lub przetwarzać. W smaku są słodko-winne, bardzo aromatyczne. Zbiory rozpoczynają się w sierpniu.
 
 

Uprawa

Darrow to borówka amerykańska, która charakteryzuje się dużą odpornością na mrozy, jako graniczną temperaturę wskazuje się -28°C. Najlepiej rośnie na ziemiach kwaśnych i na stanowiskach słonecznych. Pierwsze cięcie prześwietlające można przeprowadzić około piątego roku od posadzenia krzewu owocowego.
 
 

Zapylacze

Borówka amerykańska Darrow jest samopylna, ale zwiększyć ilość i jakość plonów można poprzez posadzenie w okolicy innej odmiany, kwitnącej w tym samym czasie. Są to np. Duke, Bonifacy, Spartan, Jersey.
 
 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium