BORÓWKA AMERYKAŃSKA SPARTAN W DONICY

Wysokość: 30-50cm.
Stan: doniczka C2.
Wiek: 2 lata.
Termin przesadzania roślin z doniczek do gruntu to wiosna, lato i jesień.
Cena: 15,80 zł 15.80
Ocena: 4.95
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

 

Borówka Amerykańska Spartan to wczesna odmiana. Polecana nawet dla początkujących. Otrzymana w 1956r.

 

Owoc


Pierwsze owoce są duże, kolejne - średniej wielkości. Kształtem lekko spłaszczone przy szypułce i lekko wydłużone przy kielichu. Skórka granatowa z mocnym, niebieskim nalotem oraz dość miękka, przez co owoce słabo znoszą transport i przechowywanie. W smaku słodko-winne, aromatyczne i wyjątkowo smaczne. Plenna odmiana(~8kg/krzew). Owoce rosną w niezbyt dużych, luźnych gronach. Dojrzałość zbiorcza przypada na połowę lipca.

 

Krzew


Silnie rośnie oraz przyjmuje kulisty, luźny i lekko wzniesiony pokrój. Pędy są mocne, sztywne i z czerwonym odcieniem. Dorasta do ok. 180cm wysokości.

 

Uprawa


Odmiana wysoce mrozoodporna(-35'C). Młode krzewy należy okryć jeżeli nasadzenia dokonujemy jesienią, później nie jest to konieczne. Późno kwitnie, przez co ryzyko uszkodzenia kwiatostanów podczas wiosennych przymrozków jest mniejsze.

 

Zapylacze

Borówki to krzewy samopylne, nie wymagają więc innych odmian w pobliżu do zawiązania owoców. Dodatkowa odmiana kwitnąca w podobnym terminie zwiększy jednak plon i wielkość owoców[Patriot, Darrow, Duke].

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium