• BORÓWKA AMERYKAŃSKA DUKE W DONICY

Borówka Amerykańska Duke doniczkowana, Wysokość krzewu ok. 25-50cm /Doniczka 1,5L.

13.11
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Średnia dostępność

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

Borówka amerykańska Duke jest jedną z najbardziej smacznych odmian wczesnych. Można ją zbierać ręcznie lub mechanicznie, jest więc idealna zarówno do uprawy przydomowej, jak i towarowej.

Charakterystyka krzewu
Krzew borówki Duke rośnie dość luźno, rozchylając się na boki pod ciężarem owoców. Regularnie owocuje w każdym roku i co więcej, bardzo obficie. Dostępne są krzewy owocowe w doniczkach.

Owoc
Borówki są duże. Niebieska skórka pokryta jest charakterystycznym nalotem. Wewnątrz miąższ w kolorze zielonym, bardzo jędrny. W smaku jest słodko-winny. Owoce zrywamy już początkiem lipca, ale że dojrzewają nierównomiernie, zbiór trwa nawet do 4 tygodni. Owoce dobrze znoszą przechowywanie oraz transport.

Uprawa
Duke to borówka amerykańska dobrze zahartowana na nasze polskie mrozy. Bez uszczerbku przetrwa chłód nawet do -25°C. Nie zagrażają jej także wiosenne przymrozki, ponieważ kwitnie dość późno, mimo wczesnego owocowania. Krzewy owocowe borówki lubią stanowiska słoneczne z kwaśną ziemią. Cięcie standardowe – początkowo tylko uszkodzone pędy i formowanie, w późniejszych latach cięcie prześwietlające.

Zapylacze
Duke jest odmianą samopylną, nadającą się do nasadzeń jednoodmianowych. W celu zwiększenia plonów można w okolicy posadzić takie odmiany Darrow, Bonifacy, Jersey czy Spartan.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png