BORÓWKA AMERYKAŃSKA DUKE W DONICY

Wysokość: 30-50cm.
Stan: doniczka C2.
Wiek: 2 lata.
Termin przesadzania roślin z doniczek do gruntu to wiosna, lato i jesień.
Cena: 15,80 zł 15.80
Ocena: 4.9
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

 
Borówka amerykańska Duke jest jedną z najbardziej smacznych odmian wczesnych. Można ją zbierać ręcznie lub mechanicznie, jest więc idealna zarówno do uprawy przydomowej, jak i towarowej.
 
 

Charakterystyka krzewu

Krzew borówki Duke rośnie dość luźno, rozchylając się na boki pod ciężarem owoców. Regularnie owocuje w każdym roku i co więcej, bardzo obficie. Dostępne są krzewy owocowe w doniczkach.
 
 

Owoc

Borówki są duże. Niebieska skórka pokryta jest charakterystycznym nalotem. Wewnątrz miąższ w kolorze zielonym, bardzo jędrny. W smaku jest słodko-winny. Owoce zrywamy już początkiem lipca, ale że dojrzewają nierównomiernie, zbiór trwa nawet do 4 tygodni. Owoce dobrze znoszą przechowywanie oraz transport.
 
 

Uprawa

Duke to borówka amerykańska dobrze zahartowana na nasze polskie mrozy. Bez uszczerbku przetrwa chłód nawet do -25°C. Nie zagrażają jej także wiosenne przymrozki, ponieważ kwitnie dość późno, mimo wczesnego owocowania. Krzewy owocowe borówki lubią stanowiska słoneczne z kwaśną ziemią. Cięcie standardowe – początkowo tylko uszkodzone pędy i formowanie, w późniejszych latach cięcie prześwietlające.
 
 

Zapylacze

Duke jest odmianą samopylną, nadającą się do nasadzeń jednoodmianowych. W celu zwiększenia plonów można w okolicy posadzić takie odmiany Darrow, Bonifacy, Jersey czy Spartan.
 
 

Opinie o produkcie (1)

30 kwietnia 2024

Bardzo ładna sadzonka. Dużo świeżych, zielonych liści. Polecam!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium