• CZEREŚNIA KOLUMNOWA HELENE ODKRYTY KORZEŃ

Czereśnia Kolumnowa Helena z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 160cm. Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.

Brak towaru
28.16
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru
Helene to czereśnia kolumnowa z odkrytym korzeniem, która po kilku latach obrodzi w pyszne bordowe owoce. Świetne do jedzenia, przetwarzania, mrożenia.

Charakterystyka drzewa
Czereśnia kolumnowa Helene dorasta do około 2,5 m wysokości, przy czym zachowuje ładny zwarty pokrój. Sadzonka z odkrytymi korzeniami powinna trafić do ziemi jesienią lub wiosną.

Owoc
Owoce są duże, z bardzo intensywnie czerwoną skórką. Może ona przybrać nawet prawie czarny kolor, jeżeli przetrzymamy je na drzewie. W smaku są słodkie, soczyste, bardzo lubiane w konsumpcji bezpośredniej. Nadają się na przetwory, w tym przede wszystkim kompoty. Dojrzałe zaczynają być jeszcze w lipcu, ale można je zrywać nawet do sierpnia.

Uprawa
Czereśnia kolumnowa Helene może zostać posadzona w gruncie lub w większej donicy. Najlepsza ziemia to ta bogata w składniki odżywcze, umiarkowanie wilgotna i o odczynie lekko zasadowym. Lubi słońce, więc zadbaj, by miała do niego swobodny dostęp. Dobrze znosi mrozy i rzadko popada w jakiekolwiek choroby. W pierwszych latach warto na wiosnę przycinać odrobinę boczne pędy.

Zapylacze
Czereśnia kolumnowa Helene do wydania najlepszych plonów potrzebuje obecności w pobliżu innej odmiany. Może być to np. czereśnia Silva lub Victoria.

Jesienią i wiosną dostępne są w sprzedaży czereśnie kolumnowe z odkrytym korzeniem, ale pełna oferta zawiera także czereśnie kolumnowe w doniczkach.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png