CZEREŚNIA KOLUMNOWA HELENE

Podkładka: Antypka, Colt.
Wysokość: przycięta do ok. 100-150cm.
Wiek: 2 lata.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie.
Cena: 40,05 zł 40.05
Ocena: 4.9409
Dostępność: Przedsprzedaż sadzonek sezonowych rozpoczynamy od 1 września 2024.

Opis

 
Helene to czereśnia kolumnowa która po kilku latach obrodzi w pyszne bordowe owoce. Świetne do jedzenia, przetwarzania, mrożenia.
 
 

Charakterystyka drzewa

Czereśnia kolumnowa Helene dorasta do około 2,5 m wysokości, przy czym zachowuje ładny zwarty pokrój. Sadzonka z odkrytymi korzeniami powinna trafić do ziemi jesienią lub wiosną.
 
 

Owoc

Owoce są duże, z bardzo intensywnie czerwoną skórką. Może ona przybrać nawet prawie czarny kolor, jeżeli przetrzymamy je na drzewie. W smaku są słodkie, soczyste, bardzo lubiane w konsumpcji bezpośredniej. Nadają się na przetwory, w tym przede wszystkim kompoty. Dojrzałe zaczynają być jeszcze w lipcu, ale można je zrywać nawet do sierpnia.
 
 

Uprawa

Czereśnia kolumnowa Helene może zostać posadzona w gruncie lub w większej donicy. Najlepsza ziemia to ta bogata w składniki odżywcze, umiarkowanie wilgotna i o odczynie lekko zasadowym. Lubi słońce, więc zadbaj, by miała do niego swobodny dostęp. Dobrze znosi mrozy i rzadko popada w jakiekolwiek choroby. W pierwszych latach warto na wiosnę przycinać odrobinę boczne pędy.
 
 

Zapylacze

Czereśnia kolumnowa Helene do wydania najlepszych plonów potrzebuje obecności w pobliżu innej odmiany. Może być to np. czereśnia Silva lub Victoria.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium