GRUSZA PARYŻANKA

Podkładka: Grusza kaukaska, Pigwa S1.
Wysokość: przycięta do ok. 170cm.
Wiek: 2 lata.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie.
Cena: 20,50 zł 20.50
Ocena: 5
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

 
Grusza Paryżanka jest sadzonką przeznaczoną do amatorskiego ogrodu lub dużego sadu towarowego. Jest to bardzo smaczna odmiana, idealna do jedzenia i przetwarzania.
 
 

Charakterystyka drzewa

Grusza Paryżanka rośnie silnie, tworząc gęstą stożkową koronę. W okres owocowania wchodzi dość wcześnie, bo w drugim lub trzecim roku. Plony są w każdym sezonie podobnej wielkości. Sadzonka szczepiona na podkładce gruszy kaukaskiej, drzewo dorasta do ok. 4,5m wysokości. Oferujemy drzewka owocowe z odkrytym korzeniem, przeznaczone do sadzenia jesienią lub wiosną.
 
 

Owoc

Gruszki Paryżanki są średniej wielkości lub duże i mają jajowaty kształt. W zależności od ziemi i warunków w danym roku, mogą ważyć nawet do 240 gramów sztuka. Na zewnątrz zielona szorstka skórka. Wewnątrz jasny miąższ – biały lub kremowy – soczysty, aromatyczny, pyszny. Zbiory wykonujemy w drugiej połowie października, ale owoce można wykorzystywać od razu lub przechowywać do zimy.
 
 

Uprawa

Grusza Paryżanka z odkrytym korzeniem jest sadzonką, która powinna trafić w ciepłe miejsce, gdyż odmiana ta jest wrażliwa na chłody. Preferuje ziemię dobrej jakości, bogatą w składniki odżywcze i dobrze nawodnioną.
 
 

Zapylacze

Przykładowe zapylacze to: Konferencja, Faworytka.
 
 

Cięcie

 Cięcie wykonujemy wiosną, skracając przewodnik i gałązki. W następnych latach grusza będzie wymagać usuwania starych pędów i prześwietlania drzewa.
 
 
 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium