• GRUSZA PARYŻANKA Z ODKRYTYM KORZENIEM

Grusza Paryżanka z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 165cm

17.14
Wysyłka w ciągu Od 1 października
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Duża dostępność

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

Zostaw telefon

WYSYŁKA (od 1 pazdziernika do 1 grudnia) oraz (od 1 marca do 1 maja) w zależnosci od warunków pogodowych oraz w kolejności zamówień.

Grusza Paryżanka z odkrytym korzeniem jest sadzonką przeznaczoną do amatorskiego ogrodu lub dużego sadu towarowego. Jest to bardzo smaczna odmiana, idealna do jedzenia i przetwarzania.

Charakterystyka drzewa
Grusza Paryżanka rośnie silnie, tworząc gęstą stożkową koronę. W okres owocowania wchodzi dość wcześnie, bo w drugim lub trzecim roku. Plony są w każdym sezonie podobnej wielkości. Oferujemy drzewka owocowe z odkrytym korzeniem, przeznaczone do sadzenia jesienią lub wiosną.

Owoc
Gruszki Paryżanki są średniej wielkości lub duże i mają jajowaty kształt. W zależności od ziemi i warunków w danym roku, mogą ważyć nawet do 240 gramów sztuka. Na zewnątrz zielona szorstka skórka. Wewnątrz jasny miąższ – biały lub kremowy – soczysty, aromatyczny, pyszny. Zbiory wykonujemy w drugiej połowie października, ale owoce można wykorzystywać od razu lub przechowywać do zimy.

Uprawa
Grusza Paryżanka z odkrytym korzeniem jest sadzonką, która powinna trafić w ciepłe miejsce, gdyż odmiana ta jest wrażliwa na chłody. Preferuje ziemię dobrej jakości, bogatą w składniki odżywcze i dobrze nawodnioną. Cięcie wykonujemy wiosną, skracając przewodnik i gałązki. W następnych latach grusza będzie wymagać usuwania starych pędów i prześwietlania drzewa.

Zapylacze
Przykładowe zapylacze to: Konferencja, Klapsa, Faworytka.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie