Wiosenna wyprzedaż aż do -50%! Nie przegap okazji!
  • GRUSZA PARYŻANKA Z ODKRYTYM KORZENIEM

Grusza Paryżanka z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 170cm. Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.

17.97
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Duża dostępność

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

WYSYŁKA (od 5 października do 28 listopada) oraz (od 1 marca do 1 maja).

Grusza Paryżanka z odkrytym korzeniem jest sadzonką przeznaczoną do amatorskiego ogrodu lub dużego sadu towarowego. Jest to bardzo smaczna odmiana, idealna do jedzenia i przetwarzania.

Charakterystyka drzewa
Grusza Paryżanka rośnie silnie, tworząc gęstą stożkową koronę. W okres owocowania wchodzi dość wcześnie, bo w drugim lub trzecim roku. Plony są w każdym sezonie podobnej wielkości. Sadzonka szczepiona na podkładce gruszy kaukaskiej, drzewo dorasta do ok. 4,5m wysokości. Oferujemy drzewka owocowe z odkrytym korzeniem, przeznaczone do sadzenia jesienią lub wiosną.

Owoc
Gruszki Paryżanki są średniej wielkości lub duże i mają jajowaty kształt. W zależności od ziemi i warunków w danym roku, mogą ważyć nawet do 240 gramów sztuka. Na zewnątrz zielona szorstka skórka. Wewnątrz jasny miąższ – biały lub kremowy – soczysty, aromatyczny, pyszny. Zbiory wykonujemy w drugiej połowie października, ale owoce można wykorzystywać od razu lub przechowywać do zimy.

Uprawa
Grusza Paryżanka z odkrytym korzeniem jest sadzonką, która powinna trafić w ciepłe miejsce, gdyż odmiana ta jest wrażliwa na chłody. Preferuje ziemię dobrej jakości, bogatą w składniki odżywcze i dobrze nawodnioną. Cięcie wykonujemy wiosną, skracając przewodnik i gałązki. W następnych latach grusza będzie wymagać usuwania starych pędów i prześwietlania drzewa.

Zapylacze
Przykładowe zapylacze to: Konferencja, Klapsa, Faworytka.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png