GRUSZA FAWORYTKA(Klapsa)

Podkładka: Grusza kaukaska, Pigwa S1.
Wysokość: przycięta do ok. 150/170cm.
Wiek: 2 lata.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie.
Cena: 20,50 zł 20.50
Ocena: 4.9441
Dostępność: Przedsprzedaż sadzonek sezonowych rozpoczynamy od 1 września 2024.

Opis

 
Faworytka to grusza często nazywana Klapsą. Jest to sadzonka odmiany, będącej krzyżówką Flamandki i Bonkrety Williamsa. Rodzi bardzo pyszne owoce, które od lat królują latem na polskich stołach!
 
 

Charakterystyka drzewa

Drzewko owocowe rośnie silnie i zdrowo. Tworzy szeroką, rozgałęzioną koronę. Owocuje obicie w każdym roku. Drzewka owocowe z odkrytymi korzeniami przeznaczone są do sadzenia wczesną wiosną lub jesienią.
 
 

Owoc

Gruszki są duże, średnio 180 gramów, choć często nawet 200 gramów. Mają gruszkowaty, jajowaty kształt. Na zewnątrz jest zielona skórka z czerwonym rumieńcem. Pod nią kremowy miąższ – bardzo soczysty, słodki, z korzennym aromatem i rozpływający się w ustach. Gruszki bardzo lubiane są jedzone na surowo. Rewelacyjnie nadają się także na kompoty i przetwory. Dojrzałość zbiorcza rozpoczyna się w drugiej połowie sierpnia.
 
 

Uprawa

Faworytka to sadzonka idealna na pierwszą przygodę z gruszami w sadzie. Ma dobrą odporność na mrozy i wielką wolę przetrwania, więc nawet gdy lekko zmarznie, to szybko regeneruje się. Rzadko choruje, a najbardziej uważać warto na zarazę ogniową. Ziemia powinna być żyzna i umiarkowanie wilgotna. Grusze nie lubią podmokłych terenów i zastojów zima. Podczas wiosennego cięcia skraca się przewodnik i gałęzie. W kolejnych latach wykonuje się cięcie prześwietlające i odmładzające.
 
 

Zapylacze

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium