Wiosenna wyprzedaż aż do -50%! Nie przegap okazji!
  • GRUSZA KONFERENCJA Z ODKRYTYM KORZENIEM

Grusza Konferencja z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 170cm. Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.

17.96
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Duża dostępność

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

WYSYŁKA (od 5 października do 28 listopada) oraz (od 1 marca do 1 maja).

Podkładka: Pigwa S1
Docelowa wysokość drzewa: 3,5m/4,5m
Dojrzałość zbiorcza: połowa czerwca
Barwa owoców: zielony
Miąższ: słodki
Rozmiar owoców:

średny

Mrozoodpornośc: -32°C
Stanowisko: słoneczne
Zapylacze: Komiksówka, Paryżanka, Bonkreta Wiliamsa, Bera Hardy, Faworytka.
Pochodzenie: Anglia

 

Konferencja to grusza z odkrytym korzeniem, która się bardzo dobrze sprzedaje. Ta odmiana jest dobrze rozpowszechniona w Polsce, więc sadzonka nie potrzebuje dodatkowej reklamy. Wyrośnie z niej duże drzewo, dające pyszne gruszki.

Charakterystyka drzewa
Drzewko owocowe rośnie silnie i kreuje rozgałęzioną koronę. To stara odmiana, bardzo dobrze znana i rozpowszechniona w Polsce. Plonuje corocznie, dość obficie, a pierwsze owoce zerwiemy w czwartym lub piątym roku uprawy. Drzewka owocowe z odkrytymi korzeniami można kupić tylko w dwóch okresach w ciągu roku – wczesną wiosną lub wczesną jesienią. Wtedy też się je sadzi do gruntu.

Owoc
Gruszki są duże i mają bardzo charakterystyczny wydłużony kształt. Z zewnątrz zielona skórka z brązowym nalotem. Wewnątrz kremowy miąższ – bardzo smaczny, słodki i aromatyczny. Zbiory przypadają na przełom września i października. Przydatność konsumpcyjną mają od razu po zerwaniu, ale można je przechowywać, alby nabrały jeszcze więcej smaku.
Uprawa
Konferencja z odkrytym korzeniem to sadzonka gruszy jesiennej, która z dużym powodzeniem przyjmie się w ziemi w dowolnym regionie Polski. Nie jest wybredna – wystarczy umiarkowana wilgoć podłoża i dużo słońca. Dobrze znosi zimy, choć na kilka pierwszych powinna być zabezpieczona. Na choroby jest średnio odporna, warto uważać np. na zarazę ogniową. Cięcie gruszy wykonuje się wiosną i polega na delikatnym skróceniu gałęzi o 1/4 i obcięciu czubka przewodnika.

Zapylacze
Przykładowe zapylacze to: Generał Leclerc, Faworytka, Paryżanka, Komisówka, Bera Hardy.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png