GRUSZA KONFERENCJA

Podkładka: Grusza kaukaska, Pigwa S1.
Wysokość: przycięta do ok. 170cm.
Wiek: 2 lata.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie.
Cena: 20,50 zł 20.50
Ocena: 4.99
Dostępność: Przedsprzedaż sadzonek sezonowych rozpoczynamy od 1 września 2024.

Opis

 
Konferencja to grusza która się bardzo dobrze sprzedaje. Ta odmiana jest dobrze rozpowszechniona w Polsce, więc sadzonka nie potrzebuje dodatkowej reklamy. Wyrośnie z niej duże drzewo, dające pyszne gruszki.
 
 

Charakterystyka drzewa

Drzewko owocowe rośnie silnie i kreuje rozgałęzioną koronę. To stara odmiana, bardzo dobrze znana i rozpowszechniona w Polsce. Plonuje corocznie, dość obficie, a pierwsze owoce zerwiemy w czwartym lub piątym roku uprawy. Drzewka owocowe z odkrytymi korzeniami można kupić tylko w dwóch okresach w ciągu roku – wczesną wiosną lub wczesną jesienią. Wtedy też się je sadzi do gruntu.
 
 

Owoc

Gruszki są duże i mają bardzo charakterystyczny wydłużony kształt. Z zewnątrz zielona skórka z brązowym nalotem. Wewnątrz kremowy miąższ – bardzo smaczny, słodki i aromatyczny. Zbiory przypadają na przełom września i października. Przydatność konsumpcyjną mają od razu po zerwaniu, ale można je przechowywać, alby nabrały jeszcze więcej smaku.
 
 

Uprawa

Konferencja z odkrytym korzeniem to sadzonka gruszy jesiennej, która z dużym powodzeniem przyjmie się w ziemi w dowolnym regionie Polski. Nie jest wybredna – wystarczy umiarkowana wilgoć podłoża i dużo słońca. Dobrze znosi zimy, choć na pierwsze dwie powinna być zabezpieczona. Na choroby jest średnio odporna, warto uważać np. na zarazę ogniową. 
 
 

Zapylacze

Przykładowe zapylacze to: Generał Leclerc, Faworytka, Paryżanka, KomisówkaBera Hardy.
 
 

Cięcie

Cięcie gruszy wykonuje się wiosną i polega na delikatnym skróceniu gałęzi i przewodnika o 1/3. W kolejnych latach formuje i prześwietla się koronę.
 
 

Opinie o produkcie (1)

27 kwietnia 2024

Kupiłam 6 drzewek owocowych. Super zapakowane, drzewka w bardzo dobrym stanie i ekspresowa przesyłka.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium