ŚLIWA BRZOSKWINIOWA JEROZOLIMKA

Podkładka: Ałycza.
Wysokość: przycięta do ok. 170cm.
Wiek: 2 lata.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie.
Cena: 30,00 zł 30.00
Ocena: 4.93305
Dostępność: Przedsprzedaż sadzonek sezonowych rozpoczynamy od 1 września 2024.

Opis

 

Jerozolimka to śliwa którą spotkać można pod innymi nazwami – Jerozolimska czy Brzoskwiniowa. Odmiana idealna do małych ekologicznych sadów – nie wymaga oprysków, gdyż rzadko się zdarza, by chorowała. Rodzi pyszne owoce, dobre do jedzenia i przetwarzania.

 

Charakterystyka drzewa

Drzewko owocowe rośnie szybko i intensywnie. Początkowo gałęzie idą mocno do góry, by z czasem zacząć się opuszczać na boki, dzięki czemu korona staje się rozłożysta. Plonuje regularnie, średnio obficie. Pierwszych śliwek można oczekiwać w trzecim lub czwartym roku uprawy. Drzewka owocowe z odkrytymi korzeniami przeznaczone są do sadzenia wczesną wiosną lub jesienią.

 

Owoc

Śliwki są duże. Na zewnątrz różowoczerwona skórka z przetchlinkami. Pod nią żółty miąższ – soczysty, słodki i smaczny. Owoce można zjadać na surowo lub wykorzystać w kuchni do ciast i deserów. Wychodzą z nich także pyszne dżemy. Czas zbiorów rozpoczyna się w sierpniu, ale śliwki dojrzewają nierównomiernie. W mniej sprzyjających warunkach zbiór może trwać nawet do września. Owoce dobrze znoszą transport.

 

Uprawa

Śliwa Jerozolimka najlepiej by trafiła w ciepłe miejsce z dobrą ziemią. Zaleca się ją okrywać na zimę włókniną przez pierwsze dwa lata, później jest mrozoodporna. Gleba powinna być żyzna, piaszczysto-gliniasta, z dostępem do wody. Śliwy lubią spokój – brak intensywnych wiatrów, nienarażanie na suszę czy podmakanie. Rośnie zdrowo, rzadko choruje, można uprawiać ją bez oprysków. Drzewka owocowe przycinamy podczas pierwszej wiosny w ogrodzie, nawet jeżeli dopiero co zostały w nim posadzone. Skracamy długie gałęzie o 30% i przewodnik nad najwyższą gałązką około 40 cm. Corocznie przycinamy, formując koronę.

 

Zapylacze

Przykładowe zapylacze to: Śliwobrzoskwinia KubańR. ZielonaR. Ulena, Najbolja, Królowa WiktoriaCacanska Lepotica.

 

Opinie o produkcie (2)

23 marca 2023

Wszystkie śliwki zamówione w super stanie, duże drzewka.

4 stycznia 2024

Super duże drzewka. Porządny system korzeniowy. Szybka dostawa.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium