Wiosenna wyprzedaż aż do -50%! Nie przegap okazji!
  • ŚLIWA JEROZOLIMKA Z ODKRYTYM KORZENIEM

Śliwa Jerozolimka z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 170cm. Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.

17.20
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24h
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Średnia dostępność

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367


WYSYŁKA (od 5 października do 28 listopada) oraz (od 1 marca do 1 maja).


Podkładka: Ałycza
Docelowa wysokość drzewa: 3,5m/4,5m
Dojrzałość zbiorcza: początek sierpnia
Barwa owoców: różowy
Miąższ: słodko-kwaśny
Rozmiar owoców: mała
Mrozoodpornośc: -32°C
Stanowisko: słoneczne
Zapylacze: obcopylna
Pochodzenie: Nieznane

 


Jerozolimka to śliwa z odkrytym korzeniem, którą spotkać można pod innymi nazwami - Jerozolimska czy Brzoskwiniowa. Odmiana idealna do małych ekologicznych sadów - nie wymaga oprysków, gdyż rzadko się zdarza, by chorowała. Rodzi pyszne owoce, dobre do jedzenia i przetwarzania.


 


Charakterystyka drzewa


Drzewko owocowe rośnie szybko i intensywnie. Początkowo gałęzie idą mocno do góry, by z czasem zacząć się opuszczać na boki, dzięki czemu korona staje się rozłożysta. Plonuje regularnie, średnio obficie. Pierwszych śliwek można oczekiwać w trzecim lub czwartym roku uprawy. Drzewka owocowe z odkrytymi korzeniami przeznaczone są do sadzenia wczesną wiosną lub jesienią.


 


Owoc


Śliwki są duże. Na zewnątrz różowoczerwona skórka z przetchlinkami. Pod nią żółty miąższ - soczysty, słodki i smaczny. Owoce można zjadać na surowo lub wykorzystać w kuchni do ciast i deserów. Wychodzą z nich także pyszne dżemy. Czas zbiorów rozpoczyna się w sierpniu, ale śliwki dojrzewają nierównomiernie. W mniej sprzyjających warunkach zbiór może trwać nawet do września. Owoce dobrze znoszą transport.


 


Uprawa


Śliwa Jerozolimka z odkrytym korzeniem najlepiej by trafiła w ciepłe miejsce z dobrą ziemią. Bez osłonięcia mrozy znosi źle, ale z wykonanym podstawowym zabezpieczeniem zimowym - bardzo dobrze. Gleba powinna być żyzna, piaszczysto-gliniasta, z dostępem do wody. Śliwy lubią spokój - brak intensywnych wiatrów, nienarażanie na suszę czy podmakanie. Rośnie zdrowo, rzadko choruje, można uprawiać ją bez oprysków. Drzewka owocowe przycinamy podczas pierwszej wiosny w ogrodzie, nawet jeżeli dopiero co zostały w nim posadzone. Skracamy długie gałęzie o 30% i przewodnik nad najwyższą gałązką około 40 cm. Corocznie przycinamy, formując koronę.


 


Zapylacze


Przykładowe zapylacze to: Renkloda Ulena, Renkloda Zielona, Cacanska Lepotica.


Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png