• ŚLIWA WĘGIERKA DĄBROWICKA W DONICY

Śliwka Dąbrowicka doniczkowana, Wysokość sadzonki: przycięta do 150cm.

Brak towaru
27.85
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 dni robocze
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 26.5
Dostępność Brak towaru


ŚLIWA WĘGIERKA DĄBROWICKAŚliwa Węgierka Dąbrowicka rodzi duże i smaczne owoce, idealne do jedzenia lub przetwarzania. Jest to nasza rodzima odmiana, której matką jest oczywiście Węgierka Zwykła. Obie odmiany zagościły na dobre w sadach towarowych i w amatorskich ogrodach.

Charakterystyka krzewu
Śliwa Węgierka Dąbrowicka rośnie średnio silnie, a przy tym wytwarza raczej luźną koronę, z wyraźnym przewodnikiem. Pierwsze owoce pojawią się już w drugim roku od posadzenia. Zazwyczaj owocuje regularnie, dość obficie, ale w gorszym roku ma tendencje do dawania mniejszych plonów, by w kolejnym zmobilizować się i wydać dużo śliwek. Dostępne są drzewka owocowe w doniczkach lub z odkrytym korzeniem.


OwocOwoce Węgierki Dąbrowickiej są duże, mogą ważyć nawet do 40 gramów. Maja okrągły kształt i granatową skórkę z niebieskim nalotem. W smaku są dość zrównoważone - słodkie, z charakterystyczną kwasowością. Dużym atutem jest łatwość oddzielenia owocu od pestki. Miąższ ma apetyczny kolor żółtozielony lub miodowy. Z owoców wychodzą bardzo smaczne dżemy, powidła i przetwory. Dojrzałość przypada na połowę sierpnia, a owoce nie opadają, więc można przetrzymywać je na drzewie do czasu zbiorów.
Uprawa


Węgierka Dąbrowicka jest średnio odporna na mrozy, ale i tak bardziej niż Węgierka Zwykła. Wybierana jest zatem w chłodniejszych rejonach lub w tych z trudniejszymi warunkami. Ziemia powinna być żyzna, przepuszczalna i umiarkowanie wilgotna. Jak wszystkie drzewka owocowe, i ona potrzebuje dostępu do światła słonecznego, więc nie sadźmy jej w cieniu.
Zapylacze


Przykładowe zapylacze to: Amers, Bluefree, Renkloda Ulena, Cacanska Lepotica, Empress.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png