• ŚLIWA WĘGIERKA DĄBROWICKA Z ODKRYTYM KORZENIEM

Śliwa Węgierka Dąbrowicka z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 170cm. Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.

Brak towaru
24.98
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu Od 5 października
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 26.5
Dostępność Brak towaruWęgierka Dąbrowicka to śliwa z odkrytym korzeniem, po którą chętnie sięgają amatorzy dużych i smacznych owoców. Drzewko wymaga regularnego dbania, ale odwdzięcza się przepysznymi śliwkami.
Charakterystyka drzewaDrzewko owocowe rośnie średnio silnie, tworząc wzniesioną luźną koronę. Jeżeli jest zadbana, to plonuje regularnie. Pozostawiona sama sobie będzie wydawać plony naprzemiennie. Na pierwsze śliwki możemy liczyć w drugim lub trzecim roku uprawy. Drzewka owocowe z odkrytymi korzeniami przeznaczone są do sadzenia wiosną lub jesienią.


Owoc
Śliwki są duże - średnia sztuka waży około 35 gramów, ale często są też większe, nawet do 40 gramów. Są owalne, z granatową skórką z nalotem. Miodowy miąższ łatwo oddziela się od pestki. W smaku jest słodki, odrobinę winny, minimalnie kwaśny. Bardzo lubiany w bezpośredniej konsumpcji, ale także w przetwórstwie domowym. Dojrzałe do zbioru zaczynają być w połowie sierpnia, ale warto poczekać, aż większa część owoców będzie się nadawać do zrywania, gdyż nie dojrzewają równomiernie. Dobrze trzymają się na gałęziach, nie opadają od byle deszczu.


Uprawa


Węgierka Dąbrowicka z odkrytym korzeniem wymaga zasadzenia w ekspozycji słonecznej. Lubi ciepło i na zimę wymaga zabezpieczenia. Ziemia powinna być bogata w składniki odżywcze, przepuszczalna i umiarkowanie wilgotna. Śliwy nie lubią permanentnej suszy ani bardzo mokrych gleb. Wiosną ścinamy pędy boczne o około 30% i przewodnik skracamy do wysokości 40 cm nad najwyższym pędem. Starsze drzewa wymagają odmładzania i cięcia prześwietlającego.


Zapylacze

Przykładowe zapylacze to: Renkloda Ulena, Cacanska Lepotica, Amres, Bluefre.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png