• ŚLIWA ŻÓŁTA AFASKA Z ODKRYTYM KORZENIEM

Śliwa Żółta Afaska z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 170cm. Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.

Brak towaru
17.16
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu Od 5 października
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 26.5
Dostępność Brak towaru

Żółta Afaska to śliwa japońska z odkrytym korzeniem, którą możesz posadzić w ogrodzie, jeżeli chcesz czegoś nowego, nietypowego. Drzewo to nie jest bardzo rozpowszechnione w Polsce, ale obecnie sprzedaje się coraz więcej sadzonek. Działkowicze doceniają pyszny smak owoców, stąd chętniej sięgają po tę odmianę.

Charakterystyka drzewa
Drzewo Żółtej Afaski rośnie początkowo silnie. Po rozpoczęciu owocowania hamuje wzrost i skupia się na wydawaniu plonów. Docelowo drzewo owocowe dorasta do ponad 4 metrów wysokości. Pierwsze śliwki pojawią się już w drugim lub trzecim roku od posadzenia. Śliwa z odkrytymi korzeniami przeznaczona jest do sadzenia wiosna lub jesienią.

Owoc
Owoce są duże, nawet do 75 gramów sztuka. Kształt mają kulisty, a skórkę zielonożółtą. Są dość nietypowe w wyglądzie, jak na śliwki. Miąższ smaczny, słodki, z pestką dość przyrośniętą do niego. Śliwki można po prostu zjadać, ale też przetwarzać, w tym na dżemy lub śliwowicę. Owoce dojrzałe są zazwyczaj na koniec sierpnia.

Uprawa
Śliwa japońska Żółta Afaska jest średnio wytrzymała na mrozy występujące w naszym klimacie. Różnie też bywa z chorobami – o ile nie poddaje się im łatwo, to warto uważać, chociażby na szarkę. Stanowisko powinno być ciepłe i słoneczne, a optymalna ziemia jest żyzna, umiarkowanie wilgotna i o odczynie obojętnym. Wiosenne cięcie polega na skróceniu gałązek o 1/3 ich długości i przewodnika kilkadziesiąt cm ponad ostatnią gałązką.

Zapylacze
Przykładowymi zapylaczami są inne japońskie odmiany śliw, np. Shiro, Santa Rosa.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png