ŚLIWA ŻÓŁTA AFASKA

Podkładka: Ałycza.
Wysokość: przycięta do ok. 170cm.
Wiek: 2 lata.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie.
Cena: 26,00 zł 26.00
Ocena: 5
Dostępność: Przedsprzedaż sadzonek sezonowych rozpoczynamy od 1 września 2024.

Opis

 
Żółta Afaska to śliwa japońska którą możesz posadzić w ogrodzie, jeżeli chcesz czegoś nowego, nietypowego. Drzewo to nie jest bardzo rozpowszechnione w Polsce, ale obecnie sprzedaje się coraz więcej sadzonek. Działkowicze doceniają pyszny smak owoców, stąd chętniej sięgają po tę odmianę.
 
 

Charakterystyka drzewa

Drzewo Żółtej Afaski rośnie początkowo silnie. Po rozpoczęciu owocowania hamuje wzrost i skupia się na wydawaniu plonów. Docelowo drzewo owocowe dorasta do ponad 4 metrów wysokości. Pierwsze śliwki pojawią się już w drugim lub trzecim roku od posadzenia. Śliwa z odkrytymi korzeniami przeznaczona jest do sadzenia wiosna lub jesienią.
 
 

Owoc

Owoce są duże, nawet do 75 gramów sztuka. Kształt mają kulisty, a skórkę zielonożółtą. Są dość nietypowe w wyglądzie, jak na śliwki. Miąższ smaczny, słodki, z pestką dość przyrośniętą do niego. Śliwki można po prostu zjadać, ale też przetwarzać, w tym na dżemy lub śliwowicę. Owoce dojrzałe są zazwyczaj na koniec sierpnia.
 
 

Uprawa

Śliwa japońska Żółta Afaska jest średnio wytrzymała na mrozy występujące w naszym klimacie. Różnie też bywa z chorobami – o ile nie poddaje się im łatwo, to warto uważać, chociażby na szarkę. Stanowisko powinno być ciepłe i słoneczne, a optymalna ziemia jest żyzna, umiarkowanie wilgotna i o odczynie obojętnym. Wiosenne cięcie polega na skróceniu gałązek o 1/3 ich długości i przewodnika kilkadziesiąt cm ponad ostatnią gałązką.
 
 

Zapylacze

Przykładowymi zapylaczami są inne japońskie odmiany śliw, np. Shiro, Santa Rosa, Oishi-Wase.
 
 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium