ŚLIWA JAPOŃSKA SHIRO

Podkładka: Ałycza.
Wysokość: przycięta do ok. 170cm.
Wiek: 2 lata.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie.
Cena: 23,20 zł 23.20
Ocena: 4.71
Dostępność: Przedsprzedaż sadzonek sezonowych rozpoczynamy od 1 września 2024.

Opis

 

Shiro to śliwa japońska chętnie wybierana do małych sadów czy na działki. Drzewko nie sprawia trudności w uprawie, a już po dwóch latach pojawiają się na nim pyszne śliwki.

 

Charakterystyka drzewa

Drzewko owocowe rośnie silnie, tworząc atrakcyjną kulistą koronę. Owocowanie rozpoczyna wcześnie, bo zazwyczaj w drugim roku uprawy. Potem plonuje corocznie, obradzając w dużą ilość śliw. Drzewka owocowe z odkrytymi korzeniami przeznaczone są do nasadzeń wiosennych lub jesiennych.

 

Owoc

Śliwki są duże, zazwyczaj powyżej 40 gramów masy. Kształt mają sercowaty, symetryczny, a skórkę żółtą. Wewnątrz także żółty miąższ i przyrośnięta do niego pestka. W smaku owoce są dobre, słodko-kwaśne, aromatyczne. Można je jeść na surowo lub przetwarzać na kompoty czy dżemy. Zbiory rozpoczynają się w połowie lipca, ale warto nastawić się na dwukrotne, a nawet trzykrotne ich zrywanie, gdyż nie dojrzewają naraz.

 

Uprawa

Śliwa japońska Shiro z odkrytym korzeniem powinna zostać posadzona w miejscu ciepłym, słonecznym, spokojnym. Najlepsza ziemia to żyzna, lekka, umiarkowanie wilgotna. Shiro jest dobrze przystosowana do chłodów, występujących w naszym klimacie, choć warto ją zabezpieczyć przez dwa pierwsze lata. Na choroby ma wysoką odporność, w tym na szarkę. Wiosną wykonujemy cięcie pobudzające, ścinając wierzchołek przewodnika i skracając gałęzie o 1/3.

 

Zapylacze

Przykładowe zapylacze to: Oishi-WaseKometaSanta Rosa, Ozark PremierFlavor Queen.

 

Opinie o produkcie (0)

Inni klienci kupili również
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium