BORÓWKA AMERYKAŃSKA SUNRISE W DONICY

Wysokość: 30-50cm.
Stan: doniczka C2.
Wiek: 2 lata.
Termin przesadzania roślin z doniczek do gruntu to wiosna, lato i jesień.
Cena: 15,80 zł 15.80
Ocena: 0
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

 

Borówka Amerykańska Sunrise to krzyżówka odmian Earliblue, Ivanhoe, Coville i Nort Sedgwick. Rodowód nie jest do końca znany. Jest to polecana odmiana do każdego przydomowego ogrodu.

 

Owoc

Owoce są duże. Skórka barwi się na niebiesko z delikatnym, białym nalotem - bardzo atrakcyjnie wyglądają. Miąższ jest zwięzły, słodki i smaczny, o jasnym odcieniu. Wcześnie owocuje, dojrzałość zbiorcza przypada na pierwszą połowę lipca. Świetnie smakują na surowo oraz w przetworach. Jest to wysoce plenna odmiana. Niestety ma tendencje do lekkiego osypywania się.

 

Krzew

Krzew dorasta do 150cm wysokości. Rośnie silnie oraz osiąga rozłożysty, luźny pokrój z mocnymi pędami. Liście są duże, eliptyczne oraz wydłużone. 

 

Uprawa 

Odmiana odporna na mróz i choroby. Nie wymaga okrywania. Przy uprawie borówek gleba musi być o kwaśnym pH. Zaleca się słoneczne stanowisko oraz coroczne przycinanie.

 

Zapylacze

Borówki amerykańskie są samopylne, ale lepiej plonują w pobliżu odmian kwitnących w tym samym terminie. W przypadku Sunrise będą to [Chanticleer, Duke, Spartan].

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium