CZEREŚNIOWIŚNIA CZUDO WISZNIA

Podkładka: Antypka.
Wysokość: przycięta do ok. 170cm.
Wiek: 2 lata.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie.
Cena: 27,00 zł 27.00
Ocena: 4.95
Dostępność: Przedsprzedaż sadzonek sezonowych rozpoczynamy od 1 września 2024.

Opis

Czudo wisznia to odmiana Ukraińskiego pochodzenia. Wynaleziona przez Lilianę Taranienko. Cechuje ją nieco niższa plenność, ale wynagradza to wczesnym owocowaniem, odpornością oraz dużymi i smacznymi owocami. Jej nazwa nawiązuje to cudownej wiśni - tak nazywa się na Ukrainie. Jest powiązana z czerechami - są to hybrydy wiśni i czereśni, o sporych walorach deserowych.

 

Owoc

Owoce są duże lub bardzo duże(8-10g), o ciemnoczerwonej barwie i szeroko-sercowym kształcie. Smak jest słodko-kwaśny z przewagą słodyczy. Plonuje średnio obficie. Wcześnie owocuje - dojrzałość zbiorcza przypada pod koniec czerwca.

 

Uprawa

Dobrze odporna na choroby, można ją uprawiać ekologicznie. Urośnie w większości gleb, zaleca się jednak żyzną i przepuszczalną o pH 6,5–7. Stanowisko powinno być słoneczne lub półcieniste. Rośnie średnio silnie. Docelowa wysokość to ok. 4m.

 

Cięcie

Pierwsze cięcie wykonuje się wiosną, nawet bezpośrednio po zasadzeniu. Sadząc jesienią trzeba poczekać z tym zabiegiem do najbliższej wiosny. Skraca się przewodnik o 1/2, a z pędów bocznych pozostawia się 10-15cm. Gałązki poniżej 40cm wycina się całkowicie. W kolejnych latach istotne jest cięcie formujące i prześwietlające. Rany zaleca się zabezpieczyć maścią ogrodniczą.

 

Zapylacze

Ludwika Wczesna, Łutówka, Debreceni, Pandy 103.

Opinie o produkcie (0)

Inni klienci kupili również
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium