ORZECH LASKOWY COSFORD

Wysokość: przycięta do ok. 100/150cm.
Wiek: jednoroczne.
Stan: balot.
Cena: 19,50 zł 19.50
Ocena: 5
Dostępność: Przedsprzedaż sadzonek sezonowych rozpoczynamy od 1 września 2024.

Opis

Orzech Laskowy Cosford to wielkoowocowa odmiana angielskiego pochodzenia, znana już od 1816r. 

 

Orzechy

Owocuje obficie i corocznie. Rodzi nieco podłużne i duże orzechy o cienkiej skorupie, którą można rozłupać w rękach. Orzech jest chrupki, soczysty, słodkawy i smaczny. Skorupka barwi się na jasny brąz, im bardziej dojrzałe tym stają się ciemniejsze. Jądro przylega do skorupki i nie tworzy pustej przestrzeni. Dojrzałość zbiorcza przypada w II połowie września. Szybko zaczyna owocować, po 3-4 latach od zasadzenia.

 

Krzew

Krzew rośnie silnie i tworzy rozłożystą koronę. Docelowa wysokość to ok. 5m.  Kwitnie w okolicach marca, przed pojawieniem się liści. 

 

Uprawa

Najlepiej rośnie w glebie żyznej i próchniczej o pH=7, choć nie ma dużych wymagań glebowych. Zaleca się stanowisko słoneczne, znosi także półcień. Wiosną, zaraz po zasadzeniu, zaleca się lekko przyciąć przewodnik. Sadząc jesienią z pierwszym cięciem czeka się do najbliższej wiosny. W przyszłości leszczyny do obfitego owocowania powinno się odpowiednio przycinać.

 

Zapylacze

Odmiana częściowo samopylna. Zaowocuje nieco lepiej w pobliżu innej odmiany, np. Kataloński, Cud z Bollwiller, Garbaldi, Olbrzym z Halle.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium