ŚLIWA REKINKI (Droplet Red®)

Podkładka: Ałycza.
Wysokość: przycięta do ok. 170cm.
Wiek: 2 lata.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie.
Cena: 30,00 zł 30.00
Ocena: 5
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

 

Śliwa rekinki (Droplet Red®) jest nie tylko smaczna i plenna, ale pozytywnie zaskakuje kształtem swoich owoców. Odmianę można traktować jako ciekawostkę kolekcjonerską i roślinę ozdobną, która w dodatku jest wykorzystywana praktyczne. Jest dobrym rozwiązaniem na wprowadzenie efektu piętrowości w ogrodzie, zapewnienie sobie cienia czy osłonięcie brzydkiego miejsca. Przyjemne z pożytecznym! Śliwa Droplet Red to sadzonka, która jest dość nowa w Polsce, mało kto ją ma i zna. Jest natomiast popularna w Niemczech. U nas moda na nią dopiero nastaje.

 

Śliwa Rekinki Red – opis odmiany

Śliwa Droplet Red charakteryzuje się silnym wzrostem. Docelowo dorasta nawet do 5m wysokości. Ma regularny pokrój. Kwitnie w marcu lub w kwietniu, dojrzewa we wrześniu. W naszych warunkach klimatycznych rośnie bardzo dobrze, jest wysoce mrozoodporna i nie zapada na choroby. Aby owoce były słodkie, dorodne i dobrze wybarwione należy posadzić ją w miejscu słonecznym i wykonywać cięcie prześwietlające. Dla zwiększenia efektywności owocowania zaleca się uprawiać zapylacze w pobliżu – śliwy o podobnym okresie kwitnienia [Dapple Dandy, Herman, Śliwo-brzoskwinia Jerozolimka] Sadzonki z gołym korzeniem należy umieszczać w gruncie jesienią bądź wiosną.


Owoce śliwy Droplet Red
 Owoce mają oryginalny kształt, kojarzący się z cytryną, czasem nawet z zębem rekina. Końcówka tworzy „nosek”.
 Owoce mają żółtą skórkę z czerwoną końcówką.
 Owoce są duże lub średniej wielkości. Ich atutem jest przepyszny, słodki smak!
 Odmiana jest oryginalna, polecana do spożycia. Ze względu na wygląd owoców jest lubiana przez dzieci.

 

Przycinanie śliwy Droplet Red

Drzewo rośnie silnie, warto więc, aby było przycinanie. Początkowe cięcie polega na wiosennym skróceniu gałęzi o 1/3 oraz przewodnika 1/2. W późniejszych latach, po zbiorach, zaleca się prześwietlać drzewo, wycinając pędy rosnące do środka korony. Sporadycznie wykonuje się cięcie sanitarne.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl