ŚLIWA VALOR

Podkładka: Ałycza.
Wysokość: przycięta do ok. 170cm.
Wiek: 2 lata.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie.
Cena: 23,20 zł 23.20
Ocena: 5
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: Przedsprzedaż - Wysyłka od 15 marca
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy

Opis

Śliwa Valor to późna, Kanadyjska odmiana. W Polsce do połowy lat 90 była wysoko ceniona w uprawie towarowej. Do rejestru centralnego ośrodka badania roślin towarowych wpisana w 1997r. Powstała poprzez skrzyżowanie Imperial Epinause x Grand Duke.

 

Owoc

Owoce wydłużone, duże lub bardzo duże(50-85g). Pokryte średniej grubości niebieskofioletową skórką z białym nalotem oraz licznymi, drobnymi przetchlinkami. Szypułka średniej wielkości, zielona i lekko ordzewiona. W środku żółty miąższ - smaczny, aromatyczny, bardzo soczysty, słodki. Pestka dość mała, wydłużona i średnio odchodząca. Dojrzałość zbiorcza przypada na początek/połowę września.

Zastosowanie: Świetnie smakują na surowo ale także po ususzeniu czy przetworach, np. powidłach. Długo się przechowują. Owoce z wysoką zawartością cukrów.

 

Uprawa

Średnio odporna na mróz. Dobrze odporna na choroby. Wrażliwa na szarkę.

Drzewo: Rośnie silnie, docelowa wysokość to ok. 3-4m. Korona przeciwnie stożkowata i rozłożysta. Pędy sztywne i grube, pokryte szarymi przetchlinkami. Przy młodych drzewach występują ciernie które z biegiem lat kończą się. Liście sztywne, ząbkowate oraz ciemnozielone i lśniące.

Zapylacze: Obcopylna. Przykładowe zapylacze: Węgierka Włoska, Bluefre, Stanley, Empress.

Cięcie: Po posadzeniu śliwę z odkrytym korzeniem należy przyciąć wiosną(nawet po zasadzeniu). Jeśli nasadzenia dokonujemy jesienią, czekamy z pierwszym cięciem do najbliższej wiosny. Pędy boczne skracamy o 1/3 a przewodnik o 1/2. Sadzonkę bez pędów bocznych skracamy do ok. 80cm. W kolejnych latach należy wykonywać cięcie formujące i prześwietlające(wycinając pędy rosnące do środka korony, krzyżujące się, uschnięte czy chore). Przycinanie zaleca się wykonywać w pogodny dzień.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium