ŚLIWOMORELA FLAVOR QUEEN

 
Podkładka: Ałycza.
Wysokość: przycięta do ok. 170cm.
Wiek: 2 lata.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie.
 
Cena: 27,80 zł 27.80
Ocena: 4.98
Dostępność: Przedsprzedaż sadzonek sezonowych rozpoczynamy od 1 września 2024.

Opis

Śliwomorela Flavor Queen to połączenie japońskiej śliwy oraz moreli. Owoce są smaczne i świetnie wyglądają - stąd drzewo może stanowić również ozdobę w ogrodzie.
 
 

Charakterystyka drzewa

Drzewo jest niskie(ok. 3,5 wysokości), wąskie z rozłożystą, zgrabną koroną. 
 
 

Owoc

Owoce dość duże, mogą mieć do 6cm średnicy. Skórka jasnozielona, miąższ w środku mocno żółty, posiada charakterystyczny posmak moreli oraz śliwy. Owoce bardzo słodkie. Pora owocowania przypada na sierpień 
 
 

Uprawa

Śliwomorele nie wymagają od nas specjalnych warunków. Idealnie rosną w naszym klimacie. Nie zapadają w choroby, są mrozoodporne. Nie trzeba na nie zwracać dużo uwagi. Najlepiej rosną w glebie żyznej oraz przepuszczalnej z ph między 6-7.  Można wykonać przycinanie, w tym celu wiosną skracamy główny przewodnik do 80cm nad miejscem szczepienia. Dzięki temu wytworzą się nam dodatkowe przewodniki, które można również przycinać. Dalej to cięcie korygujące - wycinamy nachodzące na siebie przewodniki oraz gałązki, które zasłaniają dopływ światła do korony lub są chore. Sadzonka jest w formie odkrytego korzenia, powinna być zasadzona od razu po posadzeniu.
 
 

Zapylacze

Przykładowe zapylacze to: Flavor Supreme, Casselman, Dapple dandy.

Opinie o produkcie (0)

Inni klienci kupili również
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium