• BORÓWKA AMERYKAŃSKA BLUEGOLD W DONICY

DOSTEPNOŚĆ: DONICZKA P9 Wysokość krzewu-25-40cm, Zapylacze: Bluecrop, Bluejay, Rubel, Nelson, Chandler.

Brak towaru
12.02
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu Od 1 marca
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru
Zostaw telefon

BORÓWKA AMERYKAŃSKA BLUEGOLD

Średnio późna odmiana borówki amerykańskiej, którą polubisz od pierwszego skosztowania. Nie dość, że krzew jest bardzo łatwy w uprawie i wytrwały, to rodzi dużą ilość smacznych owoców.


Charakterystka krzewu
Borówka amerykańska Bluegold rośnie dość silnie i ma tendencje do rozłożystego rozkładania się. Odmiana ta jest bardzo plenna, więc zbiory w każdym roku będą udane. Jest to krzyżówka, do której wyodrębnienia użyto aż 4 innych odmian, w tym Bluehaven i Bluecrop. Dostępne są krzewy owocowe w doniczkach.

Owoc
Owoce borówki Bluegold są duże, okrągłe, ale lekko spłaszczone. Skórka jest jednolita, cienka, jasnoniebieska. W smaku są przyjemnie słodkie, a ich struktura jest jędrna i soczysta. Idealne do jedzenia bezpośrednio, jako przekąskę lub jako dodatek do śniadań, deserów czy do przetwarzania. Borówki dojrzałe są w połowie sierpnia.

Uprawa
Bluegold to borówka amerykańska dobrze odporna na mrozy. Krzew przetrwa, nawet gdyby temperatura spadła poniżej -34 stopni Celsjusza. Nie imają się jej także choroby. Ziemia do borówek ma odczyn lekko kwaśny i tego należy pilnować. Jak każdy krzew owocowy lubi dostęp do słońca, w tym także do wewnętrznych partii, więc wymagane jest cięcie prześwietlające.

Zapylacze
 Przykładowe zapylacze: Bluecrop, Blueray, Rubel, Nelson, Chandler.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie