BORÓWKA AMERYKAŃSKA NELSON W DONICY

Wysokość: 30-50cm.
Stan: doniczka C2.
Wiek: 2 lata.
Termin przesadzania roślin z doniczek do gruntu to wiosna, lato i jesień.
Cena: 15,80 zł 15.80
Ocena: 4.92
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

 
Borówka amerykańska Nelson to średnio późna odmiana, która wydaje owoce na koniec wakacji. Można uprawiać ją na działce, w ogrodzie lub na plantacjach przemysłowych. Jest to krzyżówka odmian Bluecrop i Berkeley, z czego Nelsonowi przypadł smak tej pierwszej (pyszne!), a wielkość owoców drugiej (duże!).
 
 

Charakterystka krzewu

Krzewy borówki Nelson dorastają do około 1,6 metra wysokości. Są rozłożyste, z każdym rokiem coraz bardziej gęste, więc wymagają cięcia, celem dostarczenia światła do wewnątrz. Krzewy owocowe dostępne są w doniczkach.
 
 

Owoc

Owoce borówki Nelson są duże, okrągłe, delikatnie spłaszczone. Skórka jest ciemnoniebieska, z charakterystycznym nalotem. Wewnątrz miąższ zielony o aromatycznym słodko-winnym smaku. Można umyte jagody położyć na stół, przeznaczone do zjedzenia na surowo. Bardzo dobrze sprawdzają się także do deserów, w tym ciast. Można je mrozić. Pierwszych owoców możemy spodziewać się na początku sierpnia. W dobrym roku zbierzemy ich nawet 6 kg z każdego krzewu.
 
 

Uprawa

Najlepsze stanowisko to miejsce słoneczne, bezwietrzne. Ziemia powinna być żyzna, najlepiej próchnicza, umiarkowanie wilgotna. Ta borówka amerykańska świetnie czuje się w bliskiej odległości lasów. Tam ma najlepsze warunki do rozwoju. Ale oczywiście w przydomowym ogrodzie także będzie ładnie obradzać. Jest odporna na mróz, młode krzewy warto jednak zabezpieczyć podczas zimy.
 
 

Zapylacze

Teoretycznie Nelson to borówka amerykańska samopylna. Dlatego krzak posadzony samotnie w ogrodzie wyda owoce. Jeżeli jednak zależy nam na obfitym plonie, posadźmy w okolicy odmiany np.: Bluegold, Bluecrop, Blueray, Rubel, Chandler.
 
 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium